Turizm Yatırım Teşvik ve İşletme Belgesi    

 Turizm Yatırım Teşvik ve İşletme Belgesi 

Otel yatırımı için teşvik, Turizm Yatırım Teşvik belgesi, Turizm Yatırım Teşvik Sistemi, Turizm Yatırım Teşvik danışmanlık, Turizm Yatırım Teşvik danışmanlık firmaları 

25 YILLIK TECRÜBESİ İLE KONYA TEŞVİK DANIŞMANLIK

YENİ YATIRIM TEŞVİK SİSTEMİ İLE GELEN AVANTAJLARDAN YARARLANMANIZ İÇİN  

ANKARA ve Konya ofisleri ile HİZMETİNİZDE..

Tüm Türkiye’ye hizmet vermekteyiz…

Bizimle görüşmeden

karar vermeyiniz=> Tel : 0332 251 8585

5* beş yıldızlı otel için teşvik hibe destek devlet desteği
4* dört yıldızlı otel için teşvik hibe destek devlet desteği
3* üç yıldızlı otel için teşvik hibe destek devlet desteği
2* iki yıldızlı otel için teşvik hibe destek devlet desteği

AMAÇ: Turizm teşviğiyle; istihdamın arttırılması, bölgesel gelişmişlik düzeyinin dengelenmesi, yatırım yoluyla sanayileşme politikalarının yönlendirilmesi, ekonominin dış rekabete açılması gibi politikaların üzerine kurulduğu gözlenmektedir.


1982 yılında yürürlüğe giren, 2634 sayılı Turizmi Teşvik Kanunu, yürürlük tarihinden bugüne turizm sektörünün ülke gündeminde kalmasına, turizm için olmazsa olmaz olan konaklama, yeme-içme-eğlence gibi alanları kapsayan sektörel gelişime katkı sağlamaktadır.

Örneğin; 2634 sayılı Turizmi Teşvik Kanunu’nun yürürlüğe girdiği 1982 yılından bugüne, ülkemize gelen turist sayısında yaklaşık 20 kat, turizm gelirlerinde ise yaklaşık 60 kat artış kaydedilmiştir. Söz konusu rakamlarda turizm işletmelerine sağlanan teşvik ve destekler önemli bir paya sahiptir.


KAPSAM: Turizm belgeleri sayesinde yapacak olduğunuz yeni yatırımlarda ve tesis iyileştirme-geliştirme işlemlerinde,

- Enerji Destekleri,

- Taşınmaz malların turizm amaçlı kullanımı,

- Turizm kredileri ,

- Orman fonuna katkının taksitlendirilmesi ,

- Su ücretlerinin bölgede uygulanan en düşük tarife üzerinden ödenmesi ,

- Haberleşme kolaylıkları ,

- Personel çalıştırılması ,

- Turizmi Geliştirme Fonu kolaylıkları ,

- Yat turizminde hak ve kolaylıklar ,

- Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu ile sağlanan kolaylıklar,

- İşletme kredisi ,

- Telekomünikasyon kolaylıkları  sağlanmaktadır.

- Turizm Yatırım Belgesi Nedir?

 

Turizm sektörüne yönelik olarak yatırım yapmayı düşünen firmalara yatırım aşamasında verilen belgedir. Burada önemli olan yapılacak yatırımın ilgili yönetmelikte belirtilen standartlara uygun olması gerekiyor.

Örnek; 3 yıldızlı otel için yapılan turizm belgesi başvurusunda firmanın beyanı ilgili yönetmelikte belirtilen standartları sağlamıyorsa firmanın talebi ret edilebilir. Bu nedenle başvuru yapmadan önce ilgili yönetmelikte belirtilen standartların tespit edilerek başvurunun buna göre yapılması gerekiyor.

 

Turizm Yatırım Belgesi Kimlere Düzenlenebilir?
Oteller, Moteller, Tatil Köyleri, Pansiyonlar, Kampingler, Apart oteller, Hosteller, Lokantalar, Kafeteryalar, Eğlence Yerleri, Termal Tesisler, Sağlıklı Yaşam Tesisleri, Yüzme Havuzları, Spor Tesisleri, Golf Tesisleri, Kongre ve Sergi Merkezleri, Eğlence Merkezleri, Temalı Parklar, Günübirlik Tesisler, Kış Sporları ve Kayak Merkezleri, Çiftlik Evi, Yayla evi, Dağ evi, Özel tesisler, Butik oteller, Turizm Kentleri, Turizm Kompleksleri, Tatil Merkezleri, Zincir Tesisler, Personel Eğitim Tesisleri, Mola Noktaları, Yüzer tesisler, Tatil Siteleri gibi yatırım konuları için turizm yatırım belgesi düzenlenebilir.
Turizm İşletme Belgesi Nedir?
Turizm yatırım belgesi alan yatırımcılara işletme aşamasında verilen belgedir. Turizm işletme belgesi verilebilmesi için yatırımın ilgili yönetmelikteki standartlara uygun olması gerekmektedir.
 
Turizm işletme belgesi taleplerinizin zamanında sonuçlanmasını istiyorsanız ilgili yönetmelikte belirtilen standartlara göre tesisinizi düzenlenmeniz menfaatinize olacaktır.
  
MEVZUAT:


25 YILLIK TECRÜBESİ İLE
KONYA TEŞVİK DANIŞMANLIK
Konya ve Ankara ofisleri ile
HİZMETİNİZDE.. 
 
 
 
 
 
 
 
Seyfi Suna

 
 
KTD HİZMET OFİSİMİZ
Hizmet Binamız ve fotoğraf galerimiz için tıklayınız...
FAYDALI LİNKLER
Faydalı linklere ulaşmak için tıklayınız...
BASIN'DA KONYA TEŞVİK
Basın'da Konya Teşvik
SHORT INFORMATION ABOUT THE COMPANY
Click here for short info about Konya Tesvik Consultancy
INC KOBİ ASİSTANI
INC Kobi Asistans sayfasını ziyaret etmek için tıklayınız...
Bizi Takip Edin   
Tüm Hakları Saklıdır. © Haziran 2014 KONYA TEŞVİK DANIŞMANLIK. Firmamız, sitedeki bazı bilgilerin güncel olmamasından sorumlu tutulamaz =>Turizm Yatırım Teşvik,Patent & Marka,Endüstriyel Tasarım,Faydalı Model,TSE,Garanti Belgesi,Satış Sonrası Hizmetler,HYB,Yetkili Servis Ağı,Mevka,Kalkınma Ajansı,2. El Makine İthalatı,DİİB,IPARD,Kırsal Kalkınma,Hurda,Kapasite,Sanayi Sicil,Gıda Üretim İzni,GSM,Barkod,OSB Fizibilite Etüd,Milli Emlak,GSM,İhracat Pazar Araştırması,İthalatçı Firmalar,Kırsal Kalkınma,KOSGEB,TÜBİTAK,....