Hariçte İşleme İzin Belgesi Danışmanlığı    

HARİÇTE İŞLEME İZİN BELGESİ DANIŞMANLIĞI

 Tel : +332 251 8585 

AMAÇ: Firmanız tarafından yurtdışına (Serbest Bölgeler dahil) daha ucuz maliyetle işlenmek üzere gönderdiğiniz ürünlerinize ithalat esnasında GÜMRÜK + KDV İSTİSNASI muafiyetinden yararlanmak için bu belgeden faydalanılır.

 

KAPSAM: Hariçte İşleme Rejimi ile serbest dolaşımdaki eşyanın işlenmek veya yenilenmek üzere Türkiye Gümrük Bölgesi dışına veya serbest bölgelere geçici olarak ihraç edilmesi ve işlem görmüş ürünün tam veya kısmi muafiyetten yararlanarak KDV ve Gümrük Vergisi ödememek sureti ile yeniden ithalatının yapılması ve serbest dolaşıma girmesi ile ilgili faaliyetleri kapsar.

 

Hariçte işleme izin belgesinde ikili veya çok taraflı ticaret anlaşmaları çerçevesinde bazı işlem görmüş ürünler için konulmuş veya konulacak olan gümrük vergisi muafiyeti vb. ithalatın düzenlenmesi içeren hükümler uygulanır.Dahilde İşleme rejimindekinin aksine, kota, gözetim, ithal lisansı vb. önlemleri ortadan kaldırmaz.

 

SÜRELER

 

Hariçte işleme izin belgesi geçerlilik süresi firmanızın işlem yapabileceği süre demektir.Bu süre ilk olarak 12 aydır.Bu süre içinde yapılmayan işlemler belgenizin kapatılması işlemlerinde dikkate alınmayacaktır.Talebiniz halinde işlemleriniz tamamlanmadıysa bu süreye ilave olarak belge orijinal süresinin ½’si kadar ek süre verilebilir. Ardından belgenin kapatılması zorunludur.

 

İhracat ve ithalatınızı zamanında yapabilmek için işlemlerin belge süresinin olması zorunludur.

 

Eğer ithalatınızın gerçekleşmesinde sorun yaşayacağınızı düşünüyorsanız, belge kullanımı ve süresini, ithalat ve ihracat şartlarınıza uyumlu hale getirmekte yarar vardır.

 

MEVZUAT

 

KTD HİZMET OFİSİMİZ
Hizmet Binamız ve fotoğraf galerimiz için tıklayınız...
FAYDALI LİNKLER
Faydalı linklere ulaşmak için tıklayınız...
BASIN'DA KONYA TEŞVİK
Basın'da Konya Teşvik
SHORT INFORMATION ABOUT THE COMPANY
Click here for short info about Konya Tesvik Consultancy
INC KOBİ ASİSTANI
INC Kobi Asistans sayfasını ziyaret etmek için tıklayınız...
Bizi Takip Edin   
Tüm Hakları Saklıdır. © Haziran 2014 KONYA TEŞVİK DANIŞMANLIK. Firmamız, sitedeki bazı bilgilerin güncel olmamasından sorumlu tutulamaz =>Turizm Yatırım Teşvik,Patent & Marka,Endüstriyel Tasarım,Faydalı Model,TSE,Garanti Belgesi,Satış Sonrası Hizmetler,HYB,Yetkili Servis Ağı,Mevka,Kalkınma Ajansı,2. El Makine İthalatı,DİİB,IPARD,Kırsal Kalkınma,Hurda,Kapasite,Sanayi Sicil,Gıda Üretim İzni,GSM,Barkod,OSB Fizibilite Etüd,Milli Emlak,GSM,İhracat Pazar Araştırması,İthalatçı Firmalar,Kırsal Kalkınma,KOSGEB,TÜBİTAK,....