Yeni Otel Yatırımları, Otel Yatırımlarında Yatırım Teşvik Yatırım Teşvik Belgesi Gelişmeleri  
 
Yeni Otel Yatırımları, Otel Yatırımlarında Yatırım Teşvik Yatırım Teşvik Belgesi Gelişmeleri

YENİ OTEL YATIRIMLARI, OTEL YATIRIMLARINDA YATIRIM TEŞVİK

YATIRIM TEŞVİK BELGESİ GELİŞMELERİ

25 YILLIK TECRÜBESİ İLE KONYA TEŞVİK DANIŞMANLIK

YENİ YATIRIM TEŞVİK SİSTEMİ İLE GELEN AVANTAJLARDAN YARARLANMANIZ İÇİN

ANKARA ve Konya ofisleri ile HİZMETİNİZDE..

Tüm Türkiye’ye hizmet vermekteyiz…

Bizimle görüşmeden karar vermeyiniz=>

Tel : 0332 251 8585  

Yılın ilk 7 ayında 46.2 milyar liralık yatırım teşvik belgesi düzenlendi

2013 temmuz ayında 447 yatırım teşvik belgesi düzenlenirken, aynı ayda 66 yatırım teşvik belgesi iptal edildi.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yatırım teşvik belgelerine ilişkin listeler yayımlandı. Resmi Gazete'de yayımlanan listelere göre temmuz ayında 447 yatırım teşvik belgesi düzenlenirken, aynı ayda 66 yatırım teşvik belgesi iptal edildi. Öngörülen sabit yatırım tutarı 5 milyar 1 milyon 885 bin 182 lira, istihdam ise 17 bin 31 kişi oldu


YENİ TEŞVİK BELGESİ ALAN OTELLER, YENİ OTEL YATIRIMLARI

Açıklanan listeye göre, temmuz ayında 35 turizm yatırımı için teşvik belgesi düzenlenirken, bunlardan 28 tanesi komple yeni, 5 tanesi öğrenci yurdu ve tanesi de 2 modernizayson belgelerinden oluştu.

Ekonomi Bakanlığı temmuz ayında yatırım teşvik belgesi alan işletmelere ait listeyi açıkladı. Açıklanan listeye göre, temmuz ayında toplam 29 komple yeni otel yatırımı için teşvik belgesi düzenlenirken, bunlardan 6 tanesi 5 yıldızlı otel yatırımlarından oluştu.

Temmuz ayında yatırım teşvik belgesi düzenlenen otel yatırımlarından 6 tanesi 5 yıldız, 4 tanesi 4 yıldız, 12 tanesi 3 yıldız ve 6 tanesi de diğer otel yatırımlarından oluştu. Turizm yatırımları için düzenlenen teşvik belgelerinin toplam tutarı ise 431 milyon TL olarak açıklandı.


6 TANE 5 YILDIZLI OTEL DAHA GELİYOR => Temmuz ayında yatırım teşvik belgesi düzenlenen otel yatırımlarından tam 6 tanesi 5 yıldızlı otel yatırımlarından oluştu. Bu yatırımların içinden en büyük yatırım teşvik belgesini ise 110 milyon TL ile Adana'ya 5 yıldızlı ve 498 yataklı otel yapacak olan Serka Turizm aldı.

Öte taraftan, Pürpa Turizm Otelcilik ise Karabük'e 5 yıldızlı bir otel yapmak için yatırım teşvik belgesi aldı. Otelin kaç yataklı olacağı belirtilmezken, düzenlenen teşvik belgesinin miktarı 20 milyon TL'nin üzerinde.

Makro Ayakkabı Otelcilik Turizm şirketi İstanbul'a 5 yıldızlı bir otel yatırımı için yatırım teşvik belgesi aldı. 528 yataklı olarak planlanan otel için, 19 milyon 600 bin TL'lik yatırım teşvik belgesi düzenlendi.

 

Bir diğer 5 yıldızlı otel ise Hattuşa Termal Turizm tarafından Balıkesir'de hayata geçirliyor. 62 milyon 700 bin TL'lik yatırım teşvik belgesi düzenlenen yatırım 764 yataklı olacak ve 300'den fazla personel istihdam edilecek.

Temmuz ayında yatırım teşvik belgelerinden biri de Bitlis için düzenlendi. Can Elmas Konut Yapı İnşaat şirketi, Bitlis'e 5 yıldızlı ve 424 yataklı bir otel yapacak. Yatırım için düzenlenen teşvik belgesinin tutarı ise 24 milyon 400 bin TL olarak açıklandı.

İstanbul'a bir 5 yıldızlı otel de Granit İnşaat Taahhüt Turizm tarafından yapılacak. 37 milyon 800 bin TL'lik yatırım teşvik belgesi düzenlenen otel, 496 yataklı olacak.

5 YILDIZLI OTELLERE 574 MİLYON TL => Temmuz ayında sadece 5 yıldızlı oteller için düzenlenen yatırım teşvik belgelerinin toplam tutarı ise 274 milyon TL olarak açıklandı.

7 AYDA SEKTÖR İÇİN 2,64 MİLYAR TL'LİK TEŞVİK BELGESİ DÜZENLENDİ => Öte taraftan, AKTOB tarafından derlenen verilere göre, turizm sektörü yenileme, komple yeni yatırım ve modernizasyon gibi amaçlarla7 aylık dönemde, 219 proje için 2,64 milyar TL’lik yatırım teşviği aldı. Bu teşviklerin 2,51 milyar TL’si ile 186 adet komple yeni yatırım yapılacak

Sektör, 186 adet komple yeni yatırım projesi ile 40 bin yeni yatak üretirken, 10 binden fazla kişiye de iş imkanı sağlayacak.

Komple yeni yatırımlarda; tesis türlerinde, ilk sırayı % 37 ile 3 yıldızlı oteller alırken onu % 32 ile 4 yıldızlı oteller izledi. Öte yandan teşviklerin, % 14’ü ile 5 yıldızlı, % 11 ile de butik oteller yapılacak.


 Teşviklerin yatak sayısı bazında, illere göre dağılımında, ilk sırayı % 31 ile Antalya aldı. Bu ili İstanbul, Hatay, Muğla, Mersin, Balıkesir ve İzmir izledi.


Teşviklerin yaratılacak istihdam sayısı bazında dağılımında ise % 31 ile yine Antalya başı çekiyor. Ardından, İstanbul, Muğla ve Balıkesir geliyor.

 

 

 

 

 

çeşitli internet kaynaklarından derlenmiştir  


   

KTD HİZMET OFİSİMİZ
Hizmet Binamız ve fotoğraf galerimiz için tıklayınız...
FAYDALI LİNKLER
Faydalı linklere ulaşmak için tıklayınız...
BASIN'DA KONYA TEŞVİK
Basın'da Konya Teşvik
SHORT INFORMATION ABOUT THE COMPANY
Click here for short info about Konya Tesvik Consultancy
INC KOBİ ASİSTANI
INC Kobi Asistans sayfasını ziyaret etmek için tıklayınız...
Bizi Takip Edin   
Tüm Hakları Saklıdır. © Haziran 2014 KONYA TEŞVİK DANIŞMANLIK. Firmamız, sitedeki bazı bilgilerin güncel olmamasından sorumlu tutulamaz =>Turizm Yatırım Teşvik,Patent & Marka,Endüstriyel Tasarım,Faydalı Model,TSE,Garanti Belgesi,Satış Sonrası Hizmetler,HYB,Yetkili Servis Ağı,Mevka,Kalkınma Ajansı,2. El Makine İthalatı,DİİB,IPARD,Kırsal Kalkınma,Hurda,Kapasite,Sanayi Sicil,Gıda Üretim İzni,GSM,Barkod,OSB Fizibilite Etüd,Milli Emlak,GSM,İhracat Pazar Araştırması,İthalatçı Firmalar,Kırsal Kalkınma,KOSGEB,TÜBİTAK,....