Mart 2013'te Turizm Otel Yatırım Teşvik Gelişmeleri  
 
Mart 2013'te Turizm Otel Yatırım Teşvik Gelişmeleri

Mart 2013'te Turizm Otel Yatırım Teşvik Gelişmeleri

Mart 2013'te Turizm Otel Yatırım Teşvik Gelişmeleri

25 YILLIK TECRÜBESİ İLE KONYA TEŞVİK DANIŞMANLIK

YENİ YATIRIM TEŞVİK SİSTEMİ İLE GELEN AVANTAJLARDAN YARARLANMANIZ İÇİN

ANKARA ve Konya ofisleri ile HİZMETİNİZDE..

Tüm Türkiye’ye hizmet vermekteyiz…

Otel Yatırımlarında, Turizm Yatırımlarında Yatırım Teşvik için

Bizimle görüşmeden karar vermeyiniz=>

Tel : 0332 251 8585

3TANE 5 YILDIZLI OTEL DAHA
Mart ayında düzenlenen Yatırım Teşvik Belgeleriyle birlikte 3 yeni 5 yıldızlı otel yatırımı daha start alacak. Bunlardan bir tanesi Konya'da Termavilla Otelcilik tarafından Konya'ya yapılması planlanan 543 yataklı otel oldu. Otel için düzenlenen Teşvik Belgesi tutarı ise 64,3 milyon TL olarak açıklandı.
Bunun yanında, Antalya'ya yapılacak iki tane 5 yıldızlı otel için de Yatırım Teşvik Belgesi düzenlendi. Bunlardan ilki, Gintaş Tur Otelcilik tarafından kente yapılacak 824 yataklı otel. Söz konusu yatırım için 47 milyon TL'lik Yatırım Teşvik Belgesi düzenlendi. Antalya'daki diğer yatırım ise Öz İnşaat Turizm Petrol Gıda ve TİC LTD Şirketi tarafından yapılıyor. 985 yataklı olarak planlanan yatırım için 50 milyon TL'lik Yatırım Teşvik Belgesi düzenlendi.
TURİZM sektörü, yılın ilk 3 aylık döneminde, 107 proje için 1 milyar 420 milyon lira tutarında yatırım teşvik belgesi aldı. Bu projelerden 85 adedi komple yeni yatırımlar olurken, toplamda 22 bin 828 yatak devreye girecek. Yeni yatırımlarla 5 bin 546 kişiye de istihdam imkanı doğacak.
Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Ar-Ge Birimi'nin derlediği verilere göre, 85 yeni yatırım projelerinde ilk sıraları yüzde 38 ile 3 yıldızlı, yüzde 36 ile 4 yıldızlı tesisler alırken, onları yüzde 13 ile 5 yıldızlı oteller izliyor. Yatırımların yüzde 8'ini de butik ve özel belgeli oteller oluşturuyor.
Komple yeni yatırımların illere göre dağılımında ilk sıraları Antalya ve İstanbul aldı. Yapılacak yeni yatakların yüzde 38'i Antalya, yüzde 12'si İstanbul, yüzde 6'sı da Muğla'da bulunacak. Yeni yatırımlara yaratılacak istihdamın yüzde 41'i Antalya, yüzde 11'i de İstanbul'da bulunuyor.
 
KONYA'YA BİR, ANTALYA'YA İKİ 5 YILDIZLI OTEL DAHA GELİYOR
 
Ekonomi Bakanlığı Mart ayında Yatırım Teşvik Belgesi alan işletmelerin listesini açıkladı. Açıklanan listeye göre Mart ayında 632 milyon TL tutarında Yatırım Teşvik Belgesi düzenlendi. Düzenlenen teşvik belgelerinden 8 tanesi öğrenci yurdu yatırımları, 5 tanesi modernizasyon ve 26 tanesi de komple yeni otel yatırımlarından oluştu.
 
8 BİN 700 YENİ YATAK
 
Mart ayında düzenlenen Yatırım Teşvik Belgelerinin 3 tanesi 5 yıldızlı, 10 tanesi 4 yıldızlı, 8 tanesi 3 yıldızlı yatırımlardan oluşurken, ayrıca bir butik otel, bir tatil köyü ve bir tane de sınıfı belirtilmeyen bir otel yatırımı için teşvik belgesi düzenlendi. Verilen teşviklerle beraber hayata geçecek yatak sayısı ise 7 bin 800 olarak açıklandı.

 


 


Turizm Güncel

dha

 

mart 2013 turizm otel yatirim tesvik gelismeleri otel destek

5* beş yıldızlı otel için teşvik hibe destek devlet desteği 4* dört yıldızlı otel için teşvik hibe destek devlet desteği 3* üç yıldızlı otel için teşvik hibe destek devlet desteği 2* iki yıldızlı otel için teşvik hibe destek devlet desteği

 

KTD HİZMET OFİSİMİZ
Hizmet Binamız ve fotoğraf galerimiz için tıklayınız...
FAYDALI LİNKLER
Faydalı linklere ulaşmak için tıklayınız...
BASIN'DA KONYA TEŞVİK
Basın'da Konya Teşvik
SHORT INFORMATION ABOUT THE COMPANY
Click here for short info about Konya Tesvik Consultancy
INC KOBİ ASİSTANI
INC Kobi Asistans sayfasını ziyaret etmek için tıklayınız...
Bizi Takip Edin   
Tüm Hakları Saklıdır. © Haziran 2014 KONYA TEŞVİK DANIŞMANLIK. Firmamız, sitedeki bazı bilgilerin güncel olmamasından sorumlu tutulamaz =>Turizm Yatırım Teşvik,Patent & Marka,Endüstriyel Tasarım,Faydalı Model,TSE,Garanti Belgesi,Satış Sonrası Hizmetler,HYB,Yetkili Servis Ağı,Mevka,Kalkınma Ajansı,2. El Makine İthalatı,DİİB,IPARD,Kırsal Kalkınma,Hurda,Kapasite,Sanayi Sicil,Gıda Üretim İzni,GSM,Barkod,OSB Fizibilite Etüd,Milli Emlak,GSM,İhracat Pazar Araştırması,İthalatçı Firmalar,Kırsal Kalkınma,KOSGEB,TÜBİTAK,....