Mart 2013'te Yatırım Teşvik Gelişmeleri  
 

Mart 2013'te Yatırım Teşvik Gelişmeleri 

25 YILLIK TECRÜBESİ İLE KONYA TEŞVİK DANIŞMANLIK

YENİ YATIRIM TEŞVİK SİSTEMİ İLE GELEN AVANTAJLARDAN YARARLANMANIZ İÇİN

ANKARA ve Konya ofisleri ile HİZMETİNİZDE..

 

Tüm Türkiye’ye hizmet vermekteyiz…  

 

Bizimle görüşmeden karar vermeyiniz=>   

 

Tel : 0332 251 8585  

 

Geçen yıl Haziran ayında yürürlüğe giren yeni teşvik sistemi büyük yatırımlarda meyvesini vermeye başladı. Mart ayında 12 milyar 877 milyon liralık yatırım öngören 504 yatırım teşvik belgesine bağlanırken, bu yatırımlarda 17 bin 612 kişinin istihdamı öngörüldü.

Riotur Madencilik 2 milyar 40 milyon, Sarp Elektrik 1 milyar 600 milyon, Komet Enerji 1 milyar 400 milyon liralık yatırım teşvik belgesi aldı.

Mart ayında milyar liranın üzerinde 3 yatırım için teşvik belgesi alınırken, otomotiv sektörüne yönelik büyük yatırım başvurusu Oyak Renault’tan geldi. Şirket Bursa’da mevcut tesisini modernize ederek, Fluence, Symbol ve Clio marka otomobil üretecek. Fluence markasından yıllık 21 bin 537 adet normal, 10 bin adet de elektrikli olarak üretecek Renault, yıllık 150 bin adet motor bloku ve 20 bin adet de elektrikli oto aküsü üretimi gerçekleştirecek. Renault bu yatırımı için 314 milyon 365 bin liralık yatırım teşvik belgesi alırken, 250 kişilik istihdam ve 83 milyon dolarlık makine ithalatı öngördü.

 

TURİZM YATIRIM TEŞVİK

 

Turizm sektörü 3 aylık dönemde 107 proje için 1.42 milyar lira yatırım teşviği aldı. Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Ar-Ge biriminin derlediği verilere göre, yılın ilk 3 aylık döneminde 107 proje için yatırım teşviği alındı. 85′i yeni yatırım olan projeler ile 22 bin 828 yeni yatak devreye girecek, 5 bin 546 kişiye istihdam sağlanacak. İstihdamdan en fazla yüzde 41 ile Antalya, yüzde 12 ile İstanbul, yüzde 8 ile Muğla pay alacak. Yapılacak yeni yatakların yüzde 38′i Antalya, yüzde 12′si İstanbul, yüzde 6′sı Muğla’da, geri kalan bölümü diğer illerde bulunacak. Projelerinin yüzde 38′i 3 yıldızlı, yüzde 36′sı 4 yıldızlı, yüzde 13′ü 5 yıldızlı olacak. Diğerleri butik ve belgeli otellerden  oluşacak.

 

MADEN VE ENERJİYE MİLYARLIK TEŞVİK

 

Mart ayında 1 milyar liranın üzerinde üç yatırım başvurusu geldi. Bunlardan en büyük yatırım Ciner grup bünyesindeki Riotur Madencilik’ten geldi. Şirket Ankara’da trona madenciliği yapmak için 2 milyar 40 milyon liralık yatırım teşvik belgesi aldı.

Sarp Elektrik Tekirdağ’da elektrik üretimi için 1 milyar 600 milyon liralık, Komet Enerji ise Karaman’da elektrik üretimi için 1 milyar 400 milyon liralık yatırım teşvik belgesi aldılar.

Mart ayında dikkat çekici bir yatırım da İçanadolu Doğalgaz Elektrik Üretim AŞ’den geldi. Şirket Kırıkkale’de termik ve doğalgazdan elektrik üretimi için 800 milyon liralık teşvik belgesi aldı.

Enerjisa Erzurum’da elektrik üretimi için 541.5 milyon liralık, Konya Büyükşehir Belediyesi şehir içi raylı ulaşım sistemler için 243 milyon liralık, Sanko Adana’da liman hizmetler için 235.2 milyon liralık, Emba Trabzon Çimento Sanayi, Trabzon’da klinker-çimento üretimi için 225 milyon liralık yatırım teşvik belgesi aldı.

 

Gazeteler

  

mart 2013'te yatırım teşvik gelişmeleri yatırım teşvik danışmanlığı

KTD HİZMET OFİSİMİZ
Hizmet Binamız ve fotoğraf galerimiz için tıklayınız...
FAYDALI LİNKLER
Faydalı linklere ulaşmak için tıklayınız...
BASIN'DA KONYA TEŞVİK
Basın'da Konya Teşvik
SHORT INFORMATION ABOUT THE COMPANY
Click here for short info about Konya Tesvik Consultancy
INC KOBİ ASİSTANI
INC Kobi Asistans sayfasını ziyaret etmek için tıklayınız...
Bizi Takip Edin   
Tüm Hakları Saklıdır. © Haziran 2014 KONYA TEŞVİK DANIŞMANLIK. Firmamız, sitedeki bazı bilgilerin güncel olmamasından sorumlu tutulamaz =>Turizm Yatırım Teşvik,Patent & Marka,Endüstriyel Tasarım,Faydalı Model,TSE,Garanti Belgesi,Satış Sonrası Hizmetler,HYB,Yetkili Servis Ağı,Mevka,Kalkınma Ajansı,2. El Makine İthalatı,DİİB,IPARD,Kırsal Kalkınma,Hurda,Kapasite,Sanayi Sicil,Gıda Üretim İzni,GSM,Barkod,OSB Fizibilite Etüd,Milli Emlak,GSM,İhracat Pazar Araştırması,İthalatçı Firmalar,Kırsal Kalkınma,KOSGEB,TÜBİTAK,....