2013 Mayıs ayı Yatırım Teşviklerine Maden ve Enerji Damgasını Vurdu  
 
2013 Mayıs ayı Yatırım Teşviklerine Maden ve Enerji Damgasını Vurdu  2013 Mayıs ayı Yatırım Teşviklerine Maden ve Enerji Damgasını Vurdu

25 YILLIK TECRÜBESİ İLE KONYA TEŞVİK DANIŞMANLIK

YENİ YATIRIM TEŞVİK SİSTEMİ İLE GELEN AVANTAJLARDAN YARARLANMANIZ İÇİN

ANKARA ve Konya ofisleri ile HİZMETİNİZDE..

Tüm Türkiye’ye hizmet vermekteyiz…

Bizimle görüşmeden karar vermeyiniz=>

Tel : 0332 251 8585

Mayıs ayında teşvik belgeli yatırımlar kapsamında enerji, maden ve çimento sektörlerine yoğun talep olduğu gözlendi. 

Erdemir Malatya’da demir cevheri zenginleştirmek için 1 milyar 569 milyon liralık teşvik belgesi alırken, Silopi Elektrik Şırnak’ta termik santral için 593 milyon liralık teşvik belgesi aldı. Yeni teşvik sistemiyle birlikte, teşvikli yatırımlar kapsamında özellikle büyük yatırımlarda dikkat çekici artış gözleniyor.

 

Mayıs ayında 6 milyar 610 milyon liralık yatırım için teşvik belgesi düzenlenirken, bu yatırımlar kapsamında 1 milyar 529 milyon dolarlık makine- teçhizat ithalatı ve 14 bin 976 kişilik de istihdam öngörüldü. Mayıs ayında en büyük yatırım, diğer ayların aksine madencilik sektöründen geldi.

 

Erdemir, Malatya’da 1 milyar 596 milyon liralık komple yeni yatırımla demir cevheri zenginleştirme işi yapacak. Mayıs’ın ikinci büyük yatırımı ise Silopi Elektrik Üretim AŞ’den geldi. Şirket Şırnak’ta termik santral tevsi yatırımı kapsamında 593 milyon liralık teşvik belgesi aldı. SYCS İnşaat’ın Elazığ’da 2.7 milyon ton çimento üretimi öngören yatırımı için 225 milyon liralık teşvik belgesi düzenlenirken, Dinçer Çimento da Bilecik’teki çimento yatırımı için 177 milyon liralık yatırım teşvik belgesi aldı.

 

Eti Bakır Samsun’da bakır istihracı için 180 milyon liralık, Çine Enerji de Zonguldak’ta termik ve doğalgaz yatırımı için 163 milyon liralık yatırımını teşvik belgesine bağladı. Gübre Fabrikaları AŞ de kimyasal gübre fabrikasını modernize etmek amacıyla 170 milyon liralık teşvik belgesi aldı.  

 

 

Hüseyin GÖKÇE / Dünya gazetesi    

KTD HİZMET OFİSİMİZ
Hizmet Binamız ve fotoğraf galerimiz için tıklayınız...
FAYDALI LİNKLER
Faydalı linklere ulaşmak için tıklayınız...
BASIN'DA KONYA TEŞVİK
Basın'da Konya Teşvik
SHORT INFORMATION ABOUT THE COMPANY
Click here for short info about Konya Tesvik Consultancy
INC KOBİ ASİSTANI
INC Kobi Asistans sayfasını ziyaret etmek için tıklayınız...
Bizi Takip Edin   
Tüm Hakları Saklıdır. © Haziran 2014 KONYA TEŞVİK DANIŞMANLIK. Firmamız, sitedeki bazı bilgilerin güncel olmamasından sorumlu tutulamaz =>Turizm Yatırım Teşvik,Patent & Marka,Endüstriyel Tasarım,Faydalı Model,TSE,Garanti Belgesi,Satış Sonrası Hizmetler,HYB,Yetkili Servis Ağı,Mevka,Kalkınma Ajansı,2. El Makine İthalatı,DİİB,IPARD,Kırsal Kalkınma,Hurda,Kapasite,Sanayi Sicil,Gıda Üretim İzni,GSM,Barkod,OSB Fizibilite Etüd,Milli Emlak,GSM,İhracat Pazar Araştırması,İthalatçı Firmalar,Kırsal Kalkınma,KOSGEB,TÜBİTAK,....