2012 Temmuz - Kasım'da Yatırım Teşvik Belgesi Sayısı Arttı  
 

 2012 Temmuz - Kasım'da Yatırım Teşvik Belgesi Sayısı Arttı

EKONOMİ BAKANI, BU YILIN TEMMUZ-KASIM DÖNEMİNDE DÜZENLENEN YATIRIM TEŞVİK BELGESİ SAYISININ GEÇEN YILIN AYNI DÖNEMİNE GÖRE YÜZDE 24, SABİT YATIRIM TUTARININ DA YÜZDE 23 ARTTIĞINI BİLDİRDİ.  

25 YILLIK TECRÜBESİ İLE KONYA TEŞVİK DANIŞMANLIK

YENİ YATIRIM TEŞVİK SİSTEMİ İLE GELEN AVANTAJLARDAN YARARLANMANIZ İÇİN  

Konya ve Ankara ofisleri ile HİZMETİNİZDE..

 

Tüm Türkiye’ye hizmet vermekteyiz…

 

Bizimle görüşmeden karar vermeyiniz=>

 

Tel : 0332 251 8585

yaptığı yazılı açıklamada, yeni teşvik sisteminin meyvelerini vermeye başladığını belirterek, sistemin Resmi Gazete'de yayımlandığı 20 Haziran'dan Kasım ayı sonuna kadar bin 925 adet yatırım teşvik belgesi düzenlendiğini ifade etti.

Söz konusu belgelerin, 23,6 milyar lira sabit yatırım, 77 bin 889 kişilik istihdam öngördüğünü kaydeden Çağlayan, öngörülen istihdamın 66 bin 251'nin yerli, 11 bin 638'inin de uluslararası sermayeli şirketlere ait olduğunu vurguladı.


Yeni teşvik sistemine göre düzenlenen teşvik belgesi sayısının, yeni teşvik uygulamalarının olumlu sonuçlarını net bir şekilde gösterdiğine dikkati çeken Çağlayan, şu bilgileri verdi:

"22,8 milyar lira tutarında bin 887 belge düzenlenen 2012 yılı Temmuz-Kasım döneminde, bir önceki yılın aynı dönemine göre belge adedi bazında yüzde 24'lük ve sabit yatırım tutarı bazında yüzde 23'lük bir artış gerçekleşmiştir. Aynı şekilde 2012 yılı Temmuz-Kasım döneminde, bir önceki yılın aynı dönemine göre bölgesel yatırımlarda belge adedi bazında yüzde 110'luk ve sabit yatırım tutarı bazında yüzde 109'luk bir artış söz konusudur."

 


Liderlik imalatta

Bakan yeni teşvik sisteminde verilen yatırım teşvik belgelerinde öngörülen 23,6 milyar liralık sabit yatırım tutarının 11,5 milyar lirasının imalat, 7 milyar lirasının hizmetler, 3,9 milyar lirasının enerji ve 1,3 milyar lirasının madencilik sektörlerine ait olduğunu kaydetti.

Kasım ayında düzenlenen 434 yatırım teşvik belgesinde, 5,7 milyar lira sabit yatırım ve 16 bin 405 kişiye istihdam öngörüldüğünü belirten Çağlayan, teşvik belgesi adedinde geçen yılın aynı ayına göre yüzde 31'lik, öngörülen sabit yatırım tutarında da yüzde 75'lik bir artış yaşandığını bildirdi.

teşvik belgelerinin 405'nin yerli, 29'unun uluslararası sermayeli şirketler için düzenlendiğine, sabit yatırımın 1,1 milyar lirasının uluslararası sermayeli, 4,6 milyar lirasının da yerli sermayeli şirketler tarafından yapılmasının beklendiğine işaret ederek, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Yeni teşvik sistemin zamanla daha iyi tanınması ile yerli ve yabancı yatırımlar daha da artacaktır. Bunun için gerek yurt içinde, gerekse yurt dışında gerçekleştirdiğimiz tanıtım etkinliklerin sonuçlarını önümüzdeki dönemde hep birlikte göreceğiz. Teşvik sistemi ekonomimiz için bir şans. Cari açığın ilacı olacak stratejik yatırımlarda yakında önemli artış bekliyoruz. 20 Haziran'dan itibaren düzenlenen teşvik belgeleri yeni teşvik sisteminin ayar tutmaya başladığını göstermektedir. İhracata dayalı üretim ve büyüme stratejimizin en önemli ayağını oluşturan yeni teşvik sisteminin olumlu sonuçlarını önümüzdeki dönemde üretim ve ihracat artışı sağlayarak, cari açığı daha da azaltarak ve işsizliği düşürerek hep birlikte göreceğiz."

 

Gazeteler2012 yatırım teşvik belgesi sayısı yatırım teşvik danışmanlık 

KTD HİZMET OFİSİMİZ
Hizmet Binamız ve fotoğraf galerimiz için tıklayınız...
FAYDALI LİNKLER
Faydalı linklere ulaşmak için tıklayınız...
BASIN'DA KONYA TEŞVİK
Basın'da Konya Teşvik
SHORT INFORMATION ABOUT THE COMPANY
Click here for short info about Konya Tesvik Consultancy
INC KOBİ ASİSTANI
INC Kobi Asistans sayfasını ziyaret etmek için tıklayınız...
Bizi Takip Edin   
Tüm Hakları Saklıdır. © Haziran 2014 KONYA TEŞVİK DANIŞMANLIK. Firmamız, sitedeki bazı bilgilerin güncel olmamasından sorumlu tutulamaz =>Turizm Yatırım Teşvik,Patent & Marka,Endüstriyel Tasarım,Faydalı Model,TSE,Garanti Belgesi,Satış Sonrası Hizmetler,HYB,Yetkili Servis Ağı,Mevka,Kalkınma Ajansı,2. El Makine İthalatı,DİİB,IPARD,Kırsal Kalkınma,Hurda,Kapasite,Sanayi Sicil,Gıda Üretim İzni,GSM,Barkod,OSB Fizibilite Etüd,Milli Emlak,GSM,İhracat Pazar Araştırması,İthalatçı Firmalar,Kırsal Kalkınma,KOSGEB,TÜBİTAK,....