Van'a yeni lüks oteller açılıyor... Otel yatırımlarında yatırım teşvik  
 

 

Van'a yeni lüks oteller açılıyor... Otel yatırımlarında yatırım teşvik

 

 

25 YILLIK TECRÜBESİ İLE KONYA TEŞVİK DANIŞMANLIK

YENİ YATIRIM TEŞVİK SİSTEMİ İLE GELEN AVANTAJLARDAN YARARLANMANIZ İÇİN  

Konya merkez ve Ankara ofisleri ile HİZMETİNİZDE..

 

Tüm Türkiye’ye hizmet vermekteyiz…  

 

Bizimle görüşmeden karar vermeyiniz=>  

 

Tel : 0332 251 8585  

 

Van yaralarını turizmle sarıyor, bir yılda 7 lüks otel açıldı!

 

 Yeni teşvik paketiyle 6. Bölge'nin gözdesi haline gelen Van turizm yatırımcısının da ilgi alanına girdi 

 Yeni teşvik paketiyle 6. Bölge'nin gözdesi haline gelen Van turizm yatırımcısının da ilgi alanına girdi. Depremden sonra ilde biri 5 yıldızlı 7büyük otel açıldı. Elite World Van'ın Genel Müdürü Nuh Başar iki yıldızlılarla birlikte açılan otel sayısının14'e ulaştığını, sayının artacağım söyledi. Dedeman ve Rixos'un kentte araştırma yaptığı öğrenildi.

 

Van Vali Yardımcısı Atay Uslu "Birçok proje var. Göl kıyısına 40 toprak evlik tatil köyü için başvuru yapıldı. Vanlı bir yatırımcı göl kenarına termal otel yapacak. Büyük canlılık var. OSB'de 150 kişi sırada. Cumhuriyet Caddesi'nde 180 metrekarelik dükkanın kirası 27 bin lira. Van artık göç vermiyor aksine dışarıdan göç alıyor" dedi.

 

Depremin verdiği hasara adeta meydan okuyan Van, "Doğu'nun Paris'i" sayıldığı günlere dönüyor. Akdamar Adası'ndaki kilisenin onarılarak açılmasının ardından pek çok yatırımcı otel açmak istediğini duyurmuş ancak deprem bu yatırımlara da darbe vurmuştu. Depremin yaralarının sarılmasıyla ertelenen otel yatırımlarına başlandı. Geçtiğimiz haftalarda Van'daki sanayi yatırımlarını gündeme getiren dünya, şimdi de ildeki turizm yatırımlarını sayfalarına taşıyor. Van Vali Yardımcısı Atay Uslu, depremin ardından kısa zamanda büyük bir ekonomik canlanma sürecine giren Van'da özellikle otel ve turizm yatırımlarında büyük gelişme yaşandığını belirtti. 

 

'Parası olan Vanlı otele yatırım yapıyor' 

 

Van'da büyük depremden soma biri 5 yıldızlı olmak üzere 7 yeni otel açıldığı bilgisini veren Uslu, "Daha birçok proje var. Van'da ayrıca, göl kıyısına 40 toprak evden oluşacak bir tatil köyü yapılması için bakanlığa izin başvurusu yapıldı. Vanlı bir yatırımcı gölün kenarına göl suyunun kullanılacağı, bir termal otel yapacak. Ayrıca, yatırıma kesin henüz kesin karar vermemiş olmakla birlikte Dedeman ve Rixos bölgede yatırım araştırması yapıyor" dedi. 

 

Otellerin müşteri kitlesini yeniden bir ticaret merkezi kimliği kazanan Van'a çevreden gelen yatırımcılar ve turistlerin oluşturduğunu ifade eden Elite World Van Hotel Genel Müdürü Nuh Başar, dışarıdan gelen yatırımcıların yanı sıra özellikle Vanlı yatırımcıların otel açmaya çok hevesli olduğunu söyledi. Başar, şöyle konuştu: "Dedeman ve Rixos dahil pek çok yatırımcı Van'la ilgileniyor. 

 

Özellikle Rixos buraya otel yapacak gibi görünüyor. Bizim otelimizden sonra talep iyice arttı. Çünkü otelimizde ciddi bir hareketlilik olduğunu görüyorlar. Bizim yatırımımız özellikle parası olan Vanlıların iştahını kabarttı. İki yıldızlıları da sayarsak depremden sonra yaklaşık 14 yeni otel yapıldı. Ayrıca Vanlılar lüksü seviyor. Otellerde eğlence yapmayı, yemeyi içmeyi spor vs. aktivitelerini kullanmayı seviyor. Otellerin sayısı artmaya devam edecek gibi görünüyor. Bizim otelimiz civarında devam eden otel inşaatları var." 

 

Göl kıyısına iki büyük proje geliyor 

 

Van Vali Yardımcısı Atay Uslu, şehir merkezine yapılan otellerin yanı sıra Van Gölü kıyısına da farklı yatırımların planlandığını söyledi. Van Gölü kıyısında iki büyük turizm yatırımı projesi bulunduğunu anlatan Uslu, "İlki büyük bir tatil köyü projesi. Tamamen otantik olacak bu tatil köyü 40 toprak evden oluşacak. Bu konuda Turizm Bakanlığı'na başvuru yapıldı. Burada yaşam da doğal olacak. İnsanlar hayvanlarla iç içe olacak. Bu şirketin kim olduğunu şimdilik açıklamayacağım. Ama bu büyük bir şirket ve Türkiye genelinde üç büyük oteli var" dedi. 

 

İkinci projenin ise Vanlı bir yatırımcı tarafından göl suyunun kullanılacağı bir sağlık turizmi yatırımı olduğunu açıklayan Uslu, Vanlı bir yatırımcının göl kenarına termal otel yapmayı planladığı bilgisini verdi. İnşaatı devam eden 60 teknelik yat limanının 2013'te tamamlanacağı bilgisini veren Uslu, Projenin 6 milyon liraya mal olacağını kaydetti. Van'ın en önemli sembolü Van Kalesi'nin surlarının da onarıldığına dikkat çeken Vali Yardımcısı şunları söyledi: "Son safhaya gelen restorasyon çalışmalarının toplam bütçesi 6 milyon lira. Abalı Kayak Merkezi, kar kalitesi, pist uzunluğu ve sosyal tesisleriyle kış turizminin yeni destinasyonu oldu. Kalkınma Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığınca kayak merkezimize 7 milyon TL'lik yatırım yapıldı. Erek ve Horhor deniz otobüsleriyle Urartu-Selçuklu yolculuğu Van'ın turkuaz sularında devam ediyor. Yine 12 bin metrekare kapalı, 40 bin metrekare açık alanı olan Urartu Müzesi'nin temeli Eylül 2012'de atıldı. Müzenin finansmanı Kalkınma Bakanlığı'nca cazibe merkezi fonundan karşılandı. 15 milyon liraya mal olacak müzeyle Urartu hazineleri görkemli bir müzede sergilenme imkanına kavuşacak. Müzenin 1 yıl içinde tamamlanması planlanıyor." 

 

Van'a uçakları uydu indirecek 

 

Öte yandan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Türkiye'de ilk kez Van Havalimanı'nda uygulanacak sistemle uçakların, yaklaşma, iniş ve kalkışlarında, yerde kurulu sistemler yerine, uydulardan yararlanılacağını bildirdi. Yıldırım, "Bu yeni sistem, özellikle coğrafi şartlar bakımından sorunlu bölgelerde uçuş güvenliğini maksimum seviyeye çıkaracak, uçuş iptallerini ortadan kaldıracak. Hava seyrüseferi için dünya çapında kullanılan uydulardan alınan bilgiler, belli yöntemlerle pilotlarla paylaşılacak" dedi. 

 

'Van artık kendine gelemez deniyordu, bir yılda inanılmaz şeyler oldu' 

 

Van'ın ekonomik hareketliliğinin deprem öncesine göre arttığını belirten Vali Yardımcısı Atay Uslu'nün verdiği bilgiye göre, Van, artık göç vermiyor, aksine göç alıyor. Atay, "Araç satışlarında, beyaz eşya satışlarında artış var. Bu canlılık dükkan kiralarına yansıdı. 180 metrekarelik dükkanların kiraları semtine göre 20 bin lirayı geçti" dedi. 

 

17 bin konut yapıldı 

 

Van Vali Yardımcısı Atay Uslu depremden sonra adeta hayalet kente dönen Van'ın bir yılda geldiği noktayı şu sözlerle özetledi: "Van artık 10 yıl kendine gelemez, Van bitti, diyordu herkes. Ama bir yılda inanılmaz şeyler oldu. 17 bin konut yapıldı. Köylerde toplam 9 bin konut yapılacak. 3 bini bu yıl bitiyor. Bu konutlar yapılırken 20 bin kişiye istihdam sağlandı. Yüzlerce yeni işletme faaliyete geçti. Van, tarihinin en parlak günlerini yaşıyor. İnşaat sektörü çok canlandı. Burada talep o kadar arttı ki beton fiyatı İstanbul'un iki katına çıktı. İstanbullu, Antalyalı, İzmirli işadamları geliyor artık Van'a. Çünkü burada para var. Yeni kurulan ilçelerin her biri ayrı bir merkez olarak kurgulanıyor. 35 milyar lira harcanan Tekstil kent projesinin altyapı ihalesi yapıldı, yatırım talepleri gelmeye başladı. OSB'de yine talep patlaması yaşanıyor. 150 kişi sırada. 

 
Aysel YÜCEL/Dünya

 

 

   

van luks oteller otel yatırımlarında yatırım teşvik destek otel teşvik 5* beş yıldızlı otel için teşvik hibe destek devlet desteği 4* dört yıldızlı otel için teşvik hibe destek devlet desteği 3* üç yıldızlı otel için teşvik hibe destek devlet desteği 2* iki yıldızlı otel için teşvik hibe destek devlet desteği van lüks oteller van lüks otelleri van otel proje van otel projesi teşvik van valiliği otel yatirimlari van'da inşaat sektörü vana açılacak olan rixos vana en yakın termal oteller vana rixos otel yapılacak mı vana rixos otel yapılacakmı vanda yani̇ yapilan otel  

 

KTD HİZMET OFİSİMİZ
Hizmet Binamız ve fotoğraf galerimiz için tıklayınız...
FAYDALI LİNKLER
Faydalı linklere ulaşmak için tıklayınız...
BASIN'DA KONYA TEŞVİK
Basın'da Konya Teşvik
SHORT INFORMATION ABOUT THE COMPANY
Click here for short info about Konya Tesvik Consultancy
INC KOBİ ASİSTANI
INC Kobi Asistans sayfasını ziyaret etmek için tıklayınız...
Bizi Takip Edin   
Tüm Hakları Saklıdır. © Haziran 2014 KONYA TEŞVİK DANIŞMANLIK. Firmamız, sitedeki bazı bilgilerin güncel olmamasından sorumlu tutulamaz =>Turizm Yatırım Teşvik,Patent & Marka,Endüstriyel Tasarım,Faydalı Model,TSE,Garanti Belgesi,Satış Sonrası Hizmetler,HYB,Yetkili Servis Ağı,Mevka,Kalkınma Ajansı,2. El Makine İthalatı,DİİB,IPARD,Kırsal Kalkınma,Hurda,Kapasite,Sanayi Sicil,Gıda Üretim İzni,GSM,Barkod,OSB Fizibilite Etüd,Milli Emlak,GSM,İhracat Pazar Araştırması,İthalatçı Firmalar,Kırsal Kalkınma,KOSGEB,TÜBİTAK,....