Hazır Giyim Ve Konfeksiyon Sektörü Altıncı Bölgeye Taşınıyor  
 

 

Hazır Giyim Ve Konfeksiyon Sektörü Altıncı Bölgeye Taşınıyor

25 YILLIK TECRÜBESİ İLE KONYA TEŞVİK DANIŞMANLIK

YENİ YATIRIM TEŞVİK SİSTEMİ İLE GELEN AVANTAJLARDAN YARARLANMANIZ İÇİN  

Konya merkez ve Ankara ofisleri ile HİZMETİNİZDE..

  Tüm Türkiye’ye hizmet vermekteyiz… 

Bizimle görüşmeden karar vermeyiniz=> Tel : 0332 251 8585  

 

 

 

Hazır Giyim ve Konfeksiyon Sektör Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, yeni teşvik paketiyle sıfır bina mecburiyetinin kaldırıldığını, bu sayede yeni yatırımların önünün açıldığını söyledi.

Bundan sonraki adım olarak teşvikte öncelikli olan 6. Bölge’de birkaç organize sanayi bölgesiyle görüştüklerini vurgulayan Akbalık, sıfır veya çok düşük maliyetle alacakları yerlerde yatırımcıya tüm altyapı hizmetleri tamamlanmış alanlar sunacaklarını açıkladı. Akbalık, bu sayede yatırımcının kira öder gibi yer sahibi olacağını ifade etti. Yeni teşvik sistemi çerçevesinde büyük yatırımcı ile yan sanayiyi bir araya getirmeyi amaçladıklarını kaydeden Akbalık, kümelenmiş yatırım modelinin, ilk olarak 6. Bölge’de uygulanacağını anlattı.

 

    Sektörün 2023 hedefine ilişkin yeni yatırım projelerini basın toplantısı ile açılayan Hazır Giyim ve Konfeksiyon Sektör Kurulu Başkanı Akbalık, sektörün son 10 yıl içinde kabuk değiştirdiğini, Türkiye’nin artık ucuz mal üreten ülke olmadığını kaydetti. Akbalık, “Düşük fiyatlarla satış yapan küresel markalar Türkiye’den çekildi, Uzakdoğu’ya gitti. Türkiye artık A ve A+ alıcı grubuna mal satan küresel markalarla işbirliği yapıyor. Tasarımlı, markalı ürünlerin üretimi yapılıyor. Marka üretiyoruz, tasarım satıyoruz.” dedi. Türkiye’nin artık eskisi gibi fason mal üreten ülke olmadığını vurgulayan Akbalık, kilo başına üretim ihracat fiyatının 10 yıl önce 15 dolar iken bugün 25 dolara yükseldiğini açıkladı. Mücevherden sonra kilogram fiyatı en yüksek ürünün ihraç edilen hazır giyim ürünü olduğunu söyleyen Akbalık, Avrupa’daki müşteri yelpazesinin önceden C, D sınıfında olduğunu, şimdi ise B, A ve A+ sınıfı olarak değiştiğini kaydetti. Ahmet Akbalık, sektörün 16 milyar dolarlık ihracat yaptığına, bunun karşılığında da 3 milyar dolarlık ithalatı olduğuna işaret ederek, “13 milyar dolar artısı olan net ihracatçı bir sektörüz.” şeklinde konuştu.

 

  

 

 

 

HAZIR GİYİM VE KONFEKSİYON SEKTÖRÜ ALTINCI BÖLGEYE TAŞINIYOR hazır giyim yatırım teşvik destek konfeksiyon yatırım teşvik destek 6. bölge yatırım teşvik destek  

KTD HİZMET OFİSİMİZ
Hizmet Binamız ve fotoğraf galerimiz için tıklayınız...
FAYDALI LİNKLER
Faydalı linklere ulaşmak için tıklayınız...
BASIN'DA KONYA TEŞVİK
Basın'da Konya Teşvik
SHORT INFORMATION ABOUT THE COMPANY
Click here for short info about Konya Tesvik Consultancy
INC KOBİ ASİSTANI
INC Kobi Asistans sayfasını ziyaret etmek için tıklayınız...
Bizi Takip Edin   
Tüm Hakları Saklıdır. © Haziran 2014 KONYA TEŞVİK DANIŞMANLIK. Firmamız, sitedeki bazı bilgilerin güncel olmamasından sorumlu tutulamaz =>Turizm Yatırım Teşvik,Patent & Marka,Endüstriyel Tasarım,Faydalı Model,TSE,Garanti Belgesi,Satış Sonrası Hizmetler,HYB,Yetkili Servis Ağı,Mevka,Kalkınma Ajansı,2. El Makine İthalatı,DİİB,IPARD,Kırsal Kalkınma,Hurda,Kapasite,Sanayi Sicil,Gıda Üretim İzni,GSM,Barkod,OSB Fizibilite Etüd,Milli Emlak,GSM,İhracat Pazar Araştırması,İthalatçı Firmalar,Kırsal Kalkınma,KOSGEB,TÜBİTAK,....