Eğitim Yatırımları Teşvik Sistemi Kapsamında  
 

 

Eğitim Yatırımları Teşvik Sistemi Kapsamında

25 YILLIK TECRÜBESİ İLE KONYA TEŞVİK DANIŞMANLIK

YENİ YATIRIM TEŞVİK SİSTEMİ İLE GELEN AVANTAJLARDAN YARARLANMANIZ İÇİN

ANKARA ve Konya ofisleri ile HİZMETİNİZDE..

 

Tüm Türkiye’ye hizmet vermekteyiz…  

 

Bizimle görüşmeden karar vermeyiniz=>  

 

Tel : 0332 251 8585  

EĞİTİM YATIRIMLARI TEŞVİK SİSTEMİ

Teşvik Danışmanlık yatırım teşvik belgesi eğitim yatırımında yatırımlarında yatırım teşvik

eğitim yatırımlarının teşviki, desteği, özel Okul yatırımı destek ilköğretim lise yatırım teşvik destek

özel okullara teşvik paketi

özel okullara teşvik yasası

özel okullara devlet desteği

özel okullara teşvik primi

özel okul yatırımlarına verilen teşvik

özel okul teşvik kredisi

özel okul teşvik paketi

 Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanı Nihat Ergün, "Kendisi işletmek kaydıyla özel okul yapan ve ana okullarını açıp işleten, beşinci teşvik bölgesinde yatırım yapan bir sanayici gibi teşvik almaktadır" dedi.

 

Başiskele ilçesinde özel bir anaokulunun açılış törenine katılan Bakan Ergün, burada yaptığı konuşmada, Kurban Bayramı'nın dün uğurlandığını, bugün ise Cumhuriyet Bayramı'nın kutlandığını ifade ederek, milli ve manevi değerlerin bir araya geldiği, birbirinin arkasına eklendiği günlerin yaşandığını dile getirdi.

 

Toplumun ikisini bir arada tutabildiği müddetçe yükseleceğine inandığını belirten Ergün, "Milli ve manevi değerleri yaşatma mekanlarından biri de eğitim yuvalarıdır. Burada 3-6 yaşındaki çocuklarımız, bu değerleri de görerek yetişecektir" diye konuştu.

 

Eğitimin insan hayatının en önemli parçası olduğunu, hayat boyu eğitimden uzak kalınamayacağının bilinmesi gerektiğini savunan Ergün, insanın öğrenme kabiliyetinin doğuştan verilmiş bir yetenek olduğunu, bu kabiliyetin heder edilemeyeceğini kaydetti.

 

Okul öncesi eğitimin de eğitimin önemli bir parçası olduğuna dikkati çeken Ergün, kadının iş gücüne katılımı ve eğitim düzeyinin yükselmesi gibi bir trend yaşandığını belirterek, kadınların eğitim aldıkça hayata daha aktif katılmak, çalışmak, siyasette var olmak ve yönetici olmak isteyeceklerini anlattı.

 

"Ama bu sürecin aileyi, çocuk sahibi olmayı da kenara bırakmaması gerekir" diyen Ergün, şöyle devam etti:

 

"Okuyacağız, yönetici olacağız, iş sahibi olacağız, ekonomik, sosyal, siyasi hayata kadınlarımız çok daha aktif şekilde katılacak ama bu aile olmayı ve çocuk sahibi olmayı unutturmayacak. Buna göre altyapılar kurmamız gerekir. Aile olmayı, çocuk sahibi olma arzusunu köreltmeden, hayata aktif şekilde katılımı sağlayacak altyapılar... İşte buralar o altyapılardır. Anneler işe giderken, güven içinde çocuklarının eğitimlerini, anaokulunda, okul öncesi eğitimlerini devam ettirecekleri bir kurum arayacaktır.

 

Bu kurumların sayısı gün geçtikçe artmalı. Bu iş hayatın akışına uygun yapılmış bir iştir, bunların sayısının her geçen gün daha da artması, kalitesinin artması gerekiyor."

 

-Eğitim yatırımları teşvik sistemi kapsamında-

 Ergün, "Eğitime Yüzde 100 Destek" kampanyasıyla okul yapan ve devlete veren iş adamlarına özel teşvikler getirdiklerini hatırlatarak, yapılan harcamaları matrahtan indirme, vergilerinden azaltma imkanı getirdiklerini, çok da başarılı olduklarını vurguladı.

 

Yeni bir adım daha attıklarına işaret eden eğinen Ergün, şunları söyledi:

 

"Tüm okullar, anaokulları da dahil, yatırım teşvik sistemi kapsamında yer aldı. Kendisi işletmek kaydıyla bir okul yapan, özel okul yapan (şimdi özel meslek lisesi, teknik liseler de bunlara dahil oldu) ve ana okullarını açıp işleten, beşinci teşvik bölgesinde, yani Türkiye'nin en az yatırım alan yerlerinde yatırım yapan bir sanayici gibi teşvik almaktadır. Yatırımı yaparken, yıllık vergileri, KDV, muafiyeti, işletirken ki vergi muafiyetleri bu teşvik kapsamında yer alıyor.

 

Anaokulu işletmecilikleri de buna dahil oldu. Birçok yatırımcı artık bunu kendisi 'yapayım, devlete vereyim' değil, 'yapayım, okul işleteyim, anaokulu işleteyim, lise, teknik lise işleteyim' diyorsa, bunu yeni bir ticari alan olarak da görebilsin."

 

Konuşmaların ardından Bakan Ergün, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve beraberindekiler, kurdele keserek 161 öğrenci kapasiteli, butik hizmet veren anaokulunun açılışını yaptı.

 

Ergün, açılışın ardından okulu gezerek, okulun kurucu müdürü Ayşenur Kahraman Aytekin'den bilgi aldı.

 

 Anadolu Ajansı 


 

   

 


 

  
 

 

 

 


Teşvik Danışmanlık yatırım teşvik belgesi eğitim yatırımında yatırımlarında yatırım teşvik eğitim yatırımlarının teşviki, desteği, özel Okul yatırımı destek ilköğretim lise yatırım teşvik destek  

özel okullara teşvik paketi özel okullara teşvik yasası özel okullara devlet desteği özel okullara teşvik primi özel okul yatırımlarına verilen teşvik özel okul teşvik kredisi özel okul teşvik paketi

KTD HİZMET OFİSİMİZ
Hizmet Binamız ve fotoğraf galerimiz için tıklayınız...
FAYDALI LİNKLER
Faydalı linklere ulaşmak için tıklayınız...
BASIN'DA KONYA TEŞVİK
Basın'da Konya Teşvik
SHORT INFORMATION ABOUT THE COMPANY
Click here for short info about Konya Tesvik Consultancy
INC KOBİ ASİSTANI
INC Kobi Asistans sayfasını ziyaret etmek için tıklayınız...
Bizi Takip Edin   
Tüm Hakları Saklıdır. © Haziran 2014 KONYA TEŞVİK DANIŞMANLIK. Firmamız, sitedeki bazı bilgilerin güncel olmamasından sorumlu tutulamaz =>Turizm Yatırım Teşvik,Patent & Marka,Endüstriyel Tasarım,Faydalı Model,TSE,Garanti Belgesi,Satış Sonrası Hizmetler,HYB,Yetkili Servis Ağı,Mevka,Kalkınma Ajansı,2. El Makine İthalatı,DİİB,IPARD,Kırsal Kalkınma,Hurda,Kapasite,Sanayi Sicil,Gıda Üretim İzni,GSM,Barkod,OSB Fizibilite Etüd,Milli Emlak,GSM,İhracat Pazar Araştırması,İthalatçı Firmalar,Kırsal Kalkınma,KOSGEB,TÜBİTAK,....