6. bölge için istihdam desteği müjdesi  
 

 6. bölge için istihdam desteği müjdesi

25 YILLIK TECRÜBESİ İLE KONYA TEŞVİK DANIŞMANLIK

YENİ YATIRIM TEŞVİK SİSTEMİ İLE GELEN AVANTAJLARDAN YARARLANMANIZ İÇİN  

Konya ve Ankara ofisleri ile HİZMETİNİZDE..

Tüm Türkiye’ye hizmet vermekteyiz…

 

Bizimle görüşmeden karar vermeyiniz=>  

 

Tel : 0332 251 8585  

Ağrı da yatırım teşvikleri yatırım teşvik belgesi

Ardahan da yatırım teşvikleri yatırım teşvik belgesi 

Batman da yatırım teşvikleri yatırım teşvik belgesi 

Bingöl da yatırım teşvikleri yatırım teşvik belgesi 

Bitlis da yatırım teşvikleri yatırım teşvik belgesi 

Diyarbakır da yatırım teşvikleri yatırım teşvik belgesi 

Hakkari da yatırım teşvikleri yatırım teşvik belgesi 

Iğdır da yatırım teşvikleri yatırım teşvik belgesi  

Kars da yatırım teşvikleri yatırım teşvik belgesi    

Mardin da yatırım teşvikleri yatırım teşvik belgesi 

Muş da yatırım teşvikleri yatırım teşvik belgesi    

Siirt da yatırım teşvikleri yatırım teşvik belgesi  

Şanlıurfa da yatırım teşvikleri yatırım teşvik belgesi 

Şırnak da yatırım teşvikleri yatırım teşvik belgesi 

Van da yatırım teşvikleri yatırım teşvik belgesi

 


 

Ekonomi Bakanı, 6. bölgenin en önemli sorunlarından biri olan işsizlikle mücadele için Ekonomi Bakanlığı olarak yeni teşvik sisteminde bir düzenleme yaptıklarını, yapılan bu düzenleme ile 6. bölgede yatırım yapan işverenlerin 12 yıl boyunca sigorta primi işveren hisse desteğinden yararlanacaklarını belirtti.


Ekonomi Bakanı, yaptığı yazılı açıklamayla 6. bölge için istihdam desteği müjdesi verdi. Bakan, Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Bakanlar Kurulu Kararı uyarınca, Bölgesel Teşvik Uygulamaları, Büyük Ölçekli Yatırımların Teşviki ve Stratejik Yatırımların Teşviki Uygulamaları çerçevesinde desteklenen yatırım projeleri kapsamında ilave olarak istihdam edilecek personel için ödenmesi gereken sigorta primi işveren hissesinin asgari ücrete tekabül eden kısmının Ekonomi Bakanlığı tarafından karşılandığına işaret etti. Uygulamada olan kararın, söz konusu desteğin, yatırım yerine ve tabi olunan teşvik uygulamasına göre değişen oranlarda azami destek tutarları ile sınırlandırılmasını öngördüğünü bildiren Bakan şunları kaydetti:


"Bu çerçevede, Bölgesel Teşvik Uygulamalarında destek tutarı, bölgelerin gelişmişlik düzeyine göre sabit yatırım tutarının yüzde 10'u ila yüzde 50'sini, Büyük Ölçekli Yatırımlar kapsamında yüzde 3'ü ila yüzde 15'ini geçemezken, stratejik yatırımlar kapsamında ise tüm bölgelerde yüzde 15'ini geçememektedir. Bu sınırlama, işsizlik sorununun yoğun şekilde yaşandığı ve yeni teşvik sisteminin uygulama döneminde emek yoğun sektörler için cazibe merkezi haline getirilmesi hedeflenen 6. bölgede bir kısım yatırımlar için, yatırımcılarımızın söz konusu destekten mevzuatta yer verilen süre boyunca yararlanmasına imkan tanımamaktadır. Örneğin 6. bölgenin organize sanayi bölgesinde 1 milyon tutarında bir konfeksiyon yatırımı yapıldığını ve bu yatırım kapsamında 100 kişiye yeni istihdam olanağı sağlandığını varsayalım. 6. bölgede Sigorta Primi İşveren Hissesi Desteği, 2013 yılının sonuna kadar başlayan yatırımlar için 10 yıl süreyle, söz konusu yatırımın organize sanayi bölgesinde yapılması halinde ise, 12 yıl süreyle uygulanabilmekte ve 6. bölge için Sigorta Primi İşveren Hissesi Desteğinin tutarı, toplam sabit yatırımın yüzde 50'sini geçememektedir. Buna göre, söz konusu yatırım kapsamında yatırımcılarımızın yararlanacağı destek tutarı en fazla 500 bin TL olacaktır. Yatırım ile gerçekleşen istihdam kapsamında, Bakanlığımız tarafından işçi başına sağlanacak destek tutarı aylık 184 TL olup, söz konusu tutar 100 işçi için aylık 18 bin400 TL'ye ulaşmakta ve bu tutar 500 bin TL olduğunda destek uygulaması sona ermektedir."


6. bölgenin istihdam sorununun çözümüne katkı sağlamak ve bölgeyi emek yoğun sektörler için yeni bir üretim ve ihracat merkezi haline getirmek üzere, mevcut kararda değişiklik yapıldığını ve bu kararın bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini belirten Çağlayan, Sigorta Primi İşveren Hissesi Desteğine ilişkin azami destek sınırının sadece 6. bölge için kaldırıldığını ifade etti. Bu çerçevede, 6. bölgede yatırım yapan yatırımcıların, istihdam maliyetinin düşürülmesine yönelik diğer destek unsurları olan Gelir Vergisi Stopajı ile Sigorta Primi (isçi hissesi) Desteğinde olduğu gibi Sigorta Primi İşveren Hissesi Desteğinden de mevzuatın öngördüğü şekilde 10 yıl (OSB'lerde ise 12 yıl) süreyle yararlanabileceklerini ifade eden Bakan, Bu düzenleme ile 6. bölgede 1 milyon tutarında bir konfeksiyon yatırımı yapan ve bu yatırım kapsamında 100 kişiye yeni istihdam olanağı sağlayan yatırımcı, aylık 18 bin 400 TL 10 yıl boyunca 2 milyon 208 bin TL, yatırımı Organize Sanayi Bölgesi'nde yapması durumunda 2 milyon 649 bin 600 TL, istihdam desteğinden yararlanabilecektir.


Yapılan değişiklik, yatırım teşvik sistemi kapsamında yeni bir destek unsuru oluşturulmasını içermemekte, mevcut bir destek unsurunun, ülkemizin sosyo-ekonomik açıdan en az gelişmiş durumda bulunan 6. bölgesinde istihdam artışını destekleyecek şekilde uygulanmasını öngörmektedir. Getirilen bu düzenleme ile 6. bölgenin işsizlik sorununa neşter vurularak, işverenin yükü azaltılacak, yatırımların artması sağlanacaktır. Bu düzenleme ile yatırımcıların üzerinde istihdamdan kaynaklanan yükler azaltılarak, yeni yatırımların teşvik edilmesi ile yatırımların istihdama katkısı en üst düzeye çıkarılacaktır. Uygulamanın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.6. bölge için istihdam destegi yatirim tesvikleri, yatırım teşvik belgesi, agri yatirim tesvikleri yatirim tesvik belgesi, ardahan  yatirim tesvikleri yatirim tesvik belgesi, batman yatirim tesvikleri yatirim tesvik belgesi, bingol yatirim tesvikleri yatirim tesvik belgesi, bitlis yatirim tesvikleri yatirim tesvik belgesi, diyarbakir  yatirim tesvikleri yatirim tesvik belgesi, hakkari yatirim tesvikleri yatirim tesvik belgesi, igdir yatirim tesvikleri yatirim tesvik belgesi, kars yatirim tesvikleri yatirim tesvik belgesi, mardin yatirim tesvikleri yatirim tesvik belgesi, mus yatirim tesvikleri yatirim tesvik belgesi, siirt yatirim tesvikleri yatirim tesvik belgesi, sanliurfa  yatirim tesvikleri yatirim tesvik belgesi, sirnak yatirim tesvikleri yatirim tesvik belgesi, van yatirim tesvikleri yatirim tesvik belgesi

KTD HİZMET OFİSİMİZ
Hizmet Binamız ve fotoğraf galerimiz için tıklayınız...
FAYDALI LİNKLER
Faydalı linklere ulaşmak için tıklayınız...
BASIN'DA KONYA TEŞVİK
Basın'da Konya Teşvik
SHORT INFORMATION ABOUT THE COMPANY
Click here for short info about Konya Tesvik Consultancy
INC KOBİ ASİSTANI
INC Kobi Asistans sayfasını ziyaret etmek için tıklayınız...
Bizi Takip Edin   
Tüm Hakları Saklıdır. © Haziran 2014 KONYA TEŞVİK DANIŞMANLIK. Firmamız, sitedeki bazı bilgilerin güncel olmamasından sorumlu tutulamaz =>Turizm Yatırım Teşvik,Patent & Marka,Endüstriyel Tasarım,Faydalı Model,TSE,Garanti Belgesi,Satış Sonrası Hizmetler,HYB,Yetkili Servis Ağı,Mevka,Kalkınma Ajansı,2. El Makine İthalatı,DİİB,IPARD,Kırsal Kalkınma,Hurda,Kapasite,Sanayi Sicil,Gıda Üretim İzni,GSM,Barkod,OSB Fizibilite Etüd,Milli Emlak,GSM,İhracat Pazar Araştırması,İthalatçı Firmalar,Kırsal Kalkınma,KOSGEB,TÜBİTAK,....