Yılın 8 Aylık Döneminde Alınan Yatırım Teşvikleri  
 
 

Yılın 8 Aylık Döneminde Alınan Yatırım Teşvikleri

25 YILLIK TECRÜBESİ İLE KONYA TEŞVİK DANIŞMANLIK

YENİ YATIRIM TEŞVİK SİSTEMİ İLE GELEN AVANTAJLARDAN YARARLANMANIZ İÇİN  

Konya  ve Ankara ofisleri ile HİZMETİNİZDE..

Tüm Türkiye’ye hizmet vermekteyiz…

Bizimle görüşmeden karar vermeyiniz=>  

Tel : 0332 251 8585 

 

 

Yılın 8 aylık döneminde alınan yatırım teşvikleriyle 40 bin dolayında yeni otel yatağı yapılacağı bildirildi.

 

Yılın 8 aylık döneminde alınan yatırım teşvikleriyle 40 bin dolayında yeni otel yatağı yapılacağı, Antalya'nın bu yatak arzından aldığı yüzde 26 pay ile ilk sırada yer aldığı bildirildi.

 

Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) Ar-Ge birimi tarafından yapılan analizlere göre, Türkiye'de 2012'nin 8 aylık döneminde alınan yatırım teşvikleriyle 40 bin dolayında yeni otel yatağı yapılacağı belirtildi.

 

Antalya'nın bu yatak arzından aldığı yüzde 26 pay ile ilk sırada yer aldığı, Antalya'yı yüzde 14 ile İstanbul'un izlediği ifade edilen açıklamada, turizm sektörünün 8 aylık dönemde yeni yatırım, yenileme, tevsi veya tamamlama gibi amaçlarla 2,4 milyar liralık 177 adet yatırım teşvik belgesi aldığı, bu teşviklerden 152 adedi ile toplam bütçesi 2,3 milyar lira olan komple yeni yatırımlar yapılacağı kaydedildi.

 

8 ayda verilen teşviklerle 9 bin 628 kişiye iş imkanı öngörülürken, bunun 9 bin 306'sının yeni yatırımlarla sağlanacağı bildirilen açıklamada, alınan teşviklerle konaklama sektörüne 36 bin 882 adet yeni yatak ilave olacağı dile getirildi.

 

Teşvik alan projelerin tesis dağılımda ise ilk sıraları yüzde 32 ile 4 yıldızlı, yüzde 30 ile 3 yıldızlı oteller alırken, onları yüzde 15'erlik paylar ile 5 yıldızlı oteller ve butik, özel belgeli tesislerin takip ettiği vurgulandı.

 

Komple yeni yatırım projelerinin illere göre dağılımında ilk sıraları yüzde 15 ile İstanbul, yüzde 11 ile Antalya'nın aldığı ifade edilen açıklamada, bu tesislere ait yatak kapasitesine göre sıralamada ise ilk sırayı Antalya'nın aldığı belirtildi.

 

Diğer yandan turizm dışında kalan, ancak bu kapsamdan teşvik alan öğrenci yurdu sayısının 22 olurken, bu yatırımlarda 6 bin 600 dolayında yatak yapılacağı kaydedildi.

 

   

Yayıncı: Hızır Hacısalihoğlu - Antalya

KTD HİZMET OFİSİMİZ
Hizmet Binamız ve fotoğraf galerimiz için tıklayınız...
FAYDALI LİNKLER
Faydalı linklere ulaşmak için tıklayınız...
BASIN'DA KONYA TEŞVİK
Basın'da Konya Teşvik
SHORT INFORMATION ABOUT THE COMPANY
Click here for short info about Konya Tesvik Consultancy
INC KOBİ ASİSTANI
INC Kobi Asistans sayfasını ziyaret etmek için tıklayınız...
Bizi Takip Edin   
Tüm Hakları Saklıdır. © Haziran 2014 KONYA TEŞVİK DANIŞMANLIK. Firmamız, sitedeki bazı bilgilerin güncel olmamasından sorumlu tutulamaz =>Turizm Yatırım Teşvik,Patent & Marka,Endüstriyel Tasarım,Faydalı Model,TSE,Garanti Belgesi,Satış Sonrası Hizmetler,HYB,Yetkili Servis Ağı,Mevka,Kalkınma Ajansı,2. El Makine İthalatı,DİİB,IPARD,Kırsal Kalkınma,Hurda,Kapasite,Sanayi Sicil,Gıda Üretim İzni,GSM,Barkod,OSB Fizibilite Etüd,Milli Emlak,GSM,İhracat Pazar Araştırması,İthalatçı Firmalar,Kırsal Kalkınma,KOSGEB,TÜBİTAK,....