Yeni Teşvik Sistemi Açıklandı  
 

 

Yeni Teşvik Sistemi Açıklandı

25 YILLIK TECRÜBESİ İLE KONYA TEŞVİK DANIŞMANLIK

YENİ YATIRIM TEŞVİK SİSTEMİ İLE GELEN AVANTAJLARDAN YARARLANMANIZ İÇİN  

Konya ve Ankara ofisleri ile HİZMETİNİZDE..

 

Tüm Türkiye’ye hizmet vermekteyiz…

 

Bizimle görüşmeden karar vermeyiniz=> Tel : 0332 251 8585

 

Uzun süredir yayınlanması beklenen yeni Teşvik Sistemini Başbakan bir basın toplantısıyla kamuoyuna açıklamış bulunmaktadır.Yeni teşvik sistemi eskiye nazaran  ciddi anlamda köklü değişiklikleri içermektedir.

 

 

 

--Yeni Teşvik Sisteminin Amacı:

 

-Cari açığı azaltmak için ithal edilen ürünleri Türkiyede ürettirmek.

 

-Geri kalmış yörelere destekleri artırmak.

 

-Bölgesel gelişmişlik farklılıklarını azaltmak.

 

-Destek unsurlarının etkinliğini artırmak.

 

-Kümelenme faaliyetlerini desteklemek.

 

-Yüksek teknoloji yatırımlarını desteklemek.

 

 

--Belge çeşidi arttı:

 

Eski sistemde  Genel Belge,Bölgesel Belge ve Büyük Ölçekli Belge olmak üzere 3 çeşit belge varken şu anda

 

Bu belgelere Stratejik belge de eklenmiş bulunmaktadır.Stratejik belgeyle cari açığı azaltmak ve ileri teknoloji ürünleri yatırımlarını Türkiyeye kazandırmak hedeflenmektedir.

 

--Bölge sayısı arttı:         

 

Yeni sistemin farklılıklarından biriside bölge sayısının 4 bölgeden 6 bölgeye çıkması oldu.Böylece geri kalmış yörelere daha fazla desteklerden yararlanma şansı verilmektedir.Ayrıca bölgesel gelişmişlik farklılıklarının da bu sistemle giderilmesi hedeflenmektedir.İllerin sıralamasının TÜİK ile Kalkınma Bakanlığının 61 ayrı sosyo ekonomik kritere göre yapıldığı belirtilmiştir.

 

 

--Destek unsurları arttı:

 

Önceki sistemle 6 adet destek unsurlarına 3 adet daha destek unsuru ilave olmuştur.Önceden KDV Muafiyeti,Gümrük Vergisi Muafiyeti,Vergi İndirimi,Sigorta Pirimi İşveren Hissesi Desteği,Arsa Tahsisi,Faiz Desteği unsurları vardı.Şimdi ise bunlara ilave olarak Bina İnşaat Harcamalarına KDV İadesi(Stratejik Belgeli yatırımlar),İşçi SGK Hissesi Desteği ve Gelir Vergisi Stopajı Desteği(6.bölge yatırımları) ilave edilmiştir.

 

 

--Desteklenecek Sektörler:

 

Otomotiv,savunma sanayi,havacılık ve uzay sanayi,rüzgar tüneli,eğitim,ilaç sanayi yatırımları 5. Bölge yatırımlarından faydalanacaklardır.

 

 

--Alt bölgeden faydalanacak yatırımlar:

 

OSB lerde yapılacak yatırımlar,aynı sektörde faaliyet gösteren firmaların ortak yapacağı ve konularına dikey veya yatay entegrasyon oluşturacak yatırımlar,TÜBİTAK tarafından desteklenen ürünün üretimine yönelik yatırımlar.

 

 

--Vergi İndirimi hangi kazançtan düşülecek:

 

Eski sistemde sadece teşvikli yatırımla alınacak makinaların kazancından düşülen vergi indirimi şimdi yapılan yeni değişiklikle 1. Bölge dışında yapılmak şartıyla tüm faaliyet kazancından da düşülebilecektir.


 

 

 

KONYA TEŞVİK DANIŞMANLIK VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. Olarak firmamız önceki yılların deneyiminden de faydalanarak Yatırım Teşvik Belgelerini tam ve eksiksiz olarak hazırlanması konusunda danışmanlık yapmaktadır. Lütfen detaylı bilgi için bizimle irtibata geçiniz.

 

KTD HİZMET OFİSİMİZ
Hizmet Binamız ve fotoğraf galerimiz için tıklayınız...
FAYDALI LİNKLER
Faydalı linklere ulaşmak için tıklayınız...
BASIN'DA KONYA TEŞVİK
Basın'da Konya Teşvik
SHORT INFORMATION ABOUT THE COMPANY
Click here for short info about Konya Tesvik Consultancy
INC KOBİ ASİSTANI
INC Kobi Asistans sayfasını ziyaret etmek için tıklayınız...
Bizi Takip Edin   
Tüm Hakları Saklıdır. © Haziran 2014 KONYA TEŞVİK DANIŞMANLIK. Firmamız, sitedeki bazı bilgilerin güncel olmamasından sorumlu tutulamaz =>Turizm Yatırım Teşvik,Patent & Marka,Endüstriyel Tasarım,Faydalı Model,TSE,Garanti Belgesi,Satış Sonrası Hizmetler,HYB,Yetkili Servis Ağı,Mevka,Kalkınma Ajansı,2. El Makine İthalatı,DİİB,IPARD,Kırsal Kalkınma,Hurda,Kapasite,Sanayi Sicil,Gıda Üretim İzni,GSM,Barkod,OSB Fizibilite Etüd,Milli Emlak,GSM,İhracat Pazar Araştırması,İthalatçı Firmalar,Kırsal Kalkınma,KOSGEB,TÜBİTAK,....