2012 Temmuz da Dev Yatırımlar Yine Batıya Gitti  
 

 2012 Temmuz Da Dev Yatırımlar Yine Batıya Gitti 

 

25 YILLIK TECRÜBESİ İLE KONYA TEŞVİK DANIŞMANLIK

YENİ YATIRIM TEŞVİK SİSTEMİ İLE GELEN AVANTAJLARDAN YARARLANMANIZ İÇİN  

Konya ve Ankara ofisleri ile HİZMETİNİZDE..

Tüm Türkiye’ye hizmet vermekteyiz…

Bizimle görüşmeden karar vermeyiniz=>  

Tel : 0332 251 8585

 

Temmuzda dev yatırımlar yine batıya gitti

 

05 Eylül 2012 Çarşamba 07:19

Yeni teşvik sisteminde sağlanan avantajlara rağmen büyük hacimli yatırımlar yine batıya gidiyor.

 

Ekonomi Bakanlığı Temmuz ayı yatırım teşvik belgelerinin firma bazında detaylarını açıkladı. Yeni teşvik sisteminde sağlanan avantajlara rağmen büyük hacimli yatırımların yine batı illerinde projelendirildiği gözlendi. Temmuz’da 4 milyar 196 milyon liralık yatırım öngören 401 proje teşvik belgesine bağlandı. Önemli yatırımlar kapsamında Hyundai i10 serisinden yıllık 110 bin adet üretim için 216 milyon 542 bin liralık yatırım teşvik belgesi aldı.

 

Uzun süredir beklenen ve Haziran ayının ikinci yarısında yürürlüğe giren yeni teşvik sistemi, büyük

avantajlar sağlamasına rağmen girişimcilerinDoğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine yatırımlarında belirgin bir artış yaşanmadı.

 

Arkadaşımız Hüseyin GÖKÇE’nin yaptığı incelemelere göre Temmuz ayında 50 milyon lira ve üzerinde yatırım öngören 21 projeden sadece 2 tanesi bu bölgelerde yapılacak. Bu yatırımın biri de bölgenin en gelişmiş ili olan Gaziantep’te projelendirildi. Şölen Çikolata Gaziantep’te 99 milyon 300 bin liralık yatırımla çikolata üretimi için yeni tesis kuracak. Mardin Kale Otel ise Mardin’de 5 yıldızlı otel yapımı iççin 99 milyon 693 bin liralık teşvik belgesi aldı.

 

Ekonomi Bakanlığı’nın Temmuz ayı teşvik belgeleri listesine göre, en büyük yatırım Delta Rubis Petrol şirketinden geldi. Şirket Hatay’da 261 milyon 134 bin liralık yatırımla petrol yükleme ve boşaltma liman hizmeti verecek. Teşvik belgeli en büyük enerji yatırımı 150 milyon lira ile Olgu Enerji’den geldi. Olgu, Afyon’da rüzgar enerjisi santrali kuracak.

 

Gıdaya üç büyük yatırım

 

Temmuz ayında gıda sektörüne yapılan üç büyük yatırım dikkat çekti. Şölen Çikolata’nın Gaziantep’teki 99 milyon 300 bin liralık yatırımı yanı sıra, Konya Şeker Konya’da bisküvi üretimi için 84 milyon 180 bin liralık teşvik belgesi aldı. Bu kapsamda Tat Konserve’nin Bursa’da süt üretim tesisikurmak için hazırladığı 52 milyon liralık proje de teşvik belgesine bağlandı.

 

Yeni teşvik sisteminde sağlanan avantajlara rağmen büyük hacimli yatırımlar yine batıya gidiyor.

  

 

 

 

http://www.dunya.com/temmuzda-dev-yatirimlar-yine-batiya-gitti-164471h-p2.htm

KTD HİZMET OFİSİMİZ
Hizmet Binamız ve fotoğraf galerimiz için tıklayınız...
FAYDALI LİNKLER
Faydalı linklere ulaşmak için tıklayınız...
BASIN'DA KONYA TEŞVİK
Basın'da Konya Teşvik
SHORT INFORMATION ABOUT THE COMPANY
Click here for short info about Konya Tesvik Consultancy
INC KOBİ ASİSTANI
INC Kobi Asistans sayfasını ziyaret etmek için tıklayınız...
Bizi Takip Edin   
Tüm Hakları Saklıdır. © Haziran 2014 KONYA TEŞVİK DANIŞMANLIK. Firmamız, sitedeki bazı bilgilerin güncel olmamasından sorumlu tutulamaz =>Turizm Yatırım Teşvik,Patent & Marka,Endüstriyel Tasarım,Faydalı Model,TSE,Garanti Belgesi,Satış Sonrası Hizmetler,HYB,Yetkili Servis Ağı,Mevka,Kalkınma Ajansı,2. El Makine İthalatı,DİİB,IPARD,Kırsal Kalkınma,Hurda,Kapasite,Sanayi Sicil,Gıda Üretim İzni,GSM,Barkod,OSB Fizibilite Etüd,Milli Emlak,GSM,İhracat Pazar Araştırması,İthalatçı Firmalar,Kırsal Kalkınma,KOSGEB,TÜBİTAK,....