Erzurum Osb Yeni Yatırımlarla 3 Bin Kişiye İstihdam Yaratacak  
 

Erzurum Osb Yeni Yatırımlarla 3 Bin Kişiye İstihdam Yaratacak 

25 YILLIK TECRÜBESİ İLE KONYA TEŞVİK DANIŞMANLIK

YENİ YATIRIM TEŞVİK SİSTEMİ İLE GELEN AVANTAJLARDAN YARARLANMANIZ İÇİN  

Konya merkez ve Ankara ofisleri ile HİZMETİNİZDE..

Tüm Türkiye’ye hizmet vermekteyiz…

Bizimle görüşmeden karar vermeyiniz=> 

Tel : 0332 251 8585

 

 

Ela KARASU

 

ERZURUM - Son 3 yılda hayata geçen yatırımlarla istihdam edilen kişi sayısının bin 700'den 4 bine çıktığı Erzurum Organize Sanayi Bölgesi, artan girişimci taleplerini karşılamak için 93 parselden oluşan yatırım alanına 23 parsel daha ekledi. Bu ek yatırım alanında inşaattan, hayvancılığa farklı sektörlerdeki firmalara yer tahsis eden OSB yönetimi, yeni yatırımlarla 3 bini aşkın kişiye daha istihdam yaratmayı hedefliyor.

 

1 Eylül'den itibaren sanayicilere bedelsiz su vermeye hazırlanan OSB yönetimi, doğalgaz altyapı çalışmaları için de proje hazırladı. Erzurum OSB Yönetim Kurulu Başkanı Zülküf Bakaç, bölgelerinin 37 yıllık geçmişi bulunduğunu belirterek, "Yerel ve ulusal firmalarla görüşerek yatırım için girişimlerde bulunmayı sürdürüyoruz.

 

Erzurum OSB'de 2009 yılında bin 700 kişinin istihdam ediliyordu. İstihdam oranını artırmak için birçok çalışma yaptık. Bu çabalarımız olumlu sonuçlar verdi. Zaman çerisinde istediğimiz başarıyı yakaladık

ve OSB'de istihdam edilen kişi sayısını 4 bine çıkardık. Bu gelişmenin kentin işsizlik sorununun çözümünde

önemli etkisi oldu" dedi. Yeni yatırımlara olanak sağlamak için Erzurum OSB'de 23 sanayi parselinden oluşan ek bir alan oluşturdukları bilgisini veren Bakaç, "Ek alandaki sanayi arsalarına yatırım yapacak kişileri özenle seçtik. Tahsis yapılan firmaların bölgemize yaptıkları yatırımlar seçimlerin ne kadar isabetli olduğunu gösteriyor" diye konuştu.

 

Çağrı merkezlerinde bin 750 kişi daha istihdam edilecek Bakaç, 93 parselden oluşan 1'inci etaba eklenen 23 parselde farklı sektörlerden firmaların faaliyet göstereceğini ifade ederek, "Yapı kimyasalları sektöründe 8 milyon lira yatırımla 130 kişilik istihdam, inşaat sektöründe ise 14 milyon lira yatırımla 600 kişiye istihdam sağlanacak. Ayrıca, hayvancılık ve tarım alanında ise 250 kişiye istihdam sağlayan 13 milyon 500 bin liralık yatırım yapıldı. 6 milyon 100 bin liralık gıda, temizlik ve plastik sanayi yatırımıyla 300 kişiye istihdam sağlanacak. Bunun yanında, 5 milyonluk basın yayın yatırımıyla 80 kişiye ekmek kapısı oluşturulacak. Çağrı merkezleri, kapasitesinin altında faaliyet gösteriyor. Çağrı merkezlerinin bin 750 kişinin daha istihdam edilmesi sağlanacak" şeklinde konuştu.

 

 

   

http://www.dunya.com/erzurum-osb-yeni-yatirimlarla-3-bin-kisiye-istihdam-yaratacak-164475h-p2.htm   

KTD HİZMET OFİSİMİZ
Hizmet Binamız ve fotoğraf galerimiz için tıklayınız...
FAYDALI LİNKLER
Faydalı linklere ulaşmak için tıklayınız...
BASIN'DA KONYA TEŞVİK
Basın'da Konya Teşvik
SHORT INFORMATION ABOUT THE COMPANY
Click here for short info about Konya Tesvik Consultancy
INC KOBİ ASİSTANI
INC Kobi Asistans sayfasını ziyaret etmek için tıklayınız...
Bizi Takip Edin   
Tüm Hakları Saklıdır. © Haziran 2014 KONYA TEŞVİK DANIŞMANLIK. Firmamız, sitedeki bazı bilgilerin güncel olmamasından sorumlu tutulamaz =>Turizm Yatırım Teşvik,Patent & Marka,Endüstriyel Tasarım,Faydalı Model,TSE,Garanti Belgesi,Satış Sonrası Hizmetler,HYB,Yetkili Servis Ağı,Mevka,Kalkınma Ajansı,2. El Makine İthalatı,DİİB,IPARD,Kırsal Kalkınma,Hurda,Kapasite,Sanayi Sicil,Gıda Üretim İzni,GSM,Barkod,OSB Fizibilite Etüd,Milli Emlak,GSM,İhracat Pazar Araştırması,İthalatçı Firmalar,Kırsal Kalkınma,KOSGEB,TÜBİTAK,....