Türkiye frene, Urfa gaza bastı  
 

 Türkiye frene Urfa gaza bastı

urfada yatırım şanlıurfa yatırım teşvikleri yatırım teşvik belgesi

Güneydoğu Anadolu Projesi'nin (GAP) gözde kenti Şanlıurfa, yeni teşvik sisteminin devreye girmesi ile birlikte yatırımcıların ilgi odağı oldu.

 25 YILLIK TECRÜBESİ İLE KONYA TEŞVİK DANIŞMANLIK

YENİ YATIRIM TEŞVİK SİSTEMİ İLE GELEN AVANTAJLARDAN YARARLANMANIZ İÇİN  

Konya  ve Ankara ofisleri ile HİZMETİNİZDE..

Tüm Türkiye’ye hizmet vermekteyiz…

Bizimle görüşmeden karar vermeyiniz=>

Tel : 0332 251 8585

Yeni teşvikte 6'nci bölgede bulunan 15 il içersinde en fazla yatırım çeken kent olmayı başaran Şanlıurfa'ya 400 milyon liranın üzerinde yeni yatırım geldi. Aralarında Ülker,  Pınar gibi büyük kuruluşların da bulunduğu 40 firma Şanlıurfa 2'nci OSB'de arsa satın aldı.

Böylece  Şanlıurfa 2'inci OSB'de yatırım yapılacak firma sayısı 90'a , yatırım miktarı da 837 milyon lirayı aştı. Teşvikten önce  yatırım başvurusu yapan 18 firmanın da eklenmesi ile bölgede teşvikten yararlanacak firma sayısı 58'e ulaştı. Yeni yatırımlar ile Şanlıurfa'da 5 bin kişiye daha istihdam yaratılması öngörülüyor. Pınar'ın et ve süt ürünleri konusunda 50 milyon liralık yatırım düşündüğü Şanlıurfa 2'inci OSB'de Ülker'in de dondurma üreteceği ifade edildi. Teşvikten önce inşaat çalışmalarına başlayan Hakan Plastik'in ise 2'nci OSB'de 400 kişi istihdam edeceği bildirildi.

 

 

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı Sabri Ertekin, teşvik avantajları nedeniyle  çok sayıda firmanın Şanlıurfa'da yatırım için adeta sıraya girdiğini belirterek, özellikle kentin gıda ve yenilenebilir enerji potansiyelini kullanmaya yönelik yatırım talebi aldıklarını söyledi.

 

1'inci OSB'de  teşvik için ayrılan yerlerin daha önceden dolduğunu, 2'inci OSB'de altyapısı tamamlanan  96 hektarlık alanda yer tahsisi için ise firmaların birbirleriyle yarıştıklarını kaydeden Ertekin," Son teşvik paketinin ardından 40 firmaya yer tahsisi yapıldı. Bu firmaların yapacağı toplam yatırım tutarı 400 milyon lirayı aşıyor. Pınar grubu et ve süt ürünleri ile ilgili 50 milyon TL lik yatırım yapmayı taahhüt etti. Ülker grubu dondurma üretimi üzerine yatırım yapacak" diye konuştu.

 

Teşvikten sonra yer verilen 40 firma ile birlikte yatırım yapacak firma sayısının 90'a, toplam yatırım tutarının ise 837 milyon 537 bin liraya ulaştığı bilgisini veren Ertekin, "Bu yatırımların yaklaşık 400 milyon lirası il dışındaki şirketler tarafından yapılacak. 2'inci OSB'deki en büyük yatırım ise  96 milyon TL ile Hakan Plastik'e ait. Bu firmamız kentte 400 kişi istihdam edecek. Teşvikten yararlanacak 58 firmanın sektörel dağılımı ise şöyle: Tekstil 16, gıda 13, metal eşya-makine 10, inşaat malzemeleri 6, plastik-kimya 5, ağaç ve ağaç ürünleri 3, enerji 3, metal sanayi 2" ifadesini kullandı. 

 

 

 

Dünya

 

urfada yatırım şanlıurfa yatırım teşvikleri yatırım teşvik belgesi

 

 

 

 

 

Seyfi Suna

 

KTD HİZMET OFİSİMİZ
Hizmet Binamız ve fotoğraf galerimiz için tıklayınız...
FAYDALI LİNKLER
Faydalı linklere ulaşmak için tıklayınız...
BASIN'DA KONYA TEŞVİK
Basın'da Konya Teşvik
SHORT INFORMATION ABOUT THE COMPANY
Click here for short info about Konya Tesvik Consultancy
INC KOBİ ASİSTANI
INC Kobi Asistans sayfasını ziyaret etmek için tıklayınız...
Bizi Takip Edin   
Tüm Hakları Saklıdır. © Haziran 2014 KONYA TEŞVİK DANIŞMANLIK. Firmamız, sitedeki bazı bilgilerin güncel olmamasından sorumlu tutulamaz =>Turizm Yatırım Teşvik,Patent & Marka,Endüstriyel Tasarım,Faydalı Model,TSE,Garanti Belgesi,Satış Sonrası Hizmetler,HYB,Yetkili Servis Ağı,Mevka,Kalkınma Ajansı,2. El Makine İthalatı,DİİB,IPARD,Kırsal Kalkınma,Hurda,Kapasite,Sanayi Sicil,Gıda Üretim İzni,GSM,Barkod,OSB Fizibilite Etüd,Milli Emlak,GSM,İhracat Pazar Araştırması,İthalatçı Firmalar,Kırsal Kalkınma,KOSGEB,TÜBİTAK,....