Aksarayda yatırım teşvikleri yatırım teşvik belgesi  
 
 

Aksarayda yatırım teşvikleri yatırım teşvik belgesi

25 YILLIK TECRÜBESİ İLE KONYA TEŞVİK DANIŞMANLIK

YENİ YATIRIM TEŞVİK SİSTEMİ İLE GELEN AVANTAJLARDAN YARARLANMANIZ İÇİN

ANKARA ve Konya ofisleri ile HİZMETİNİZDE..

Tüm Türkiye’ye hizmet vermekteyiz…

Bizimle görüşmeden karar vermeyiniz=>

Tel : 0332 251 8585  

YATIRIM TEŞVİK BELGESİ

KAPSAM: Yeni bir yatırım yapacak olan veya mevcut tesisine ilave makine ve teçhizat alacak olan firmalar, yatırım teşvik belgesi sayesinde yurt içi ve yurtdışı makine ve teçhizat alımlarında;

- KDV muafiyeti,

- Gümrük Vergisi istisnası ,

- K.K.D.F Muafiyeti,

- Kurumlar vergisi indirimi ,

- İşveren SSK payı muafiyeti ,

- Faiz desteği,

- Arsa Tahsisi Desteği unsurlarından yararlanabilirler.

 

1. Nasıl Kullanacağız: Yerli ve ithal Makine Teçhizat alımlarınızda, yerli firma veya Gümrük idareleri makine listelerinize gerekli bilgiyi yazıp onaylamaları ile Gümrük Vergisi, KDV ve Fon ödemeden Yerli ve İthal makine alabilirsiniz.

 

2. Belgede Değişiklikler: İhtiyacınız olan makineleri belgenize sonradan ekleyebilir ve değişiklik yapabilirsiniz.

 

3. Makine Alımları: Makinelerinizi, proforma fatura aldığınız firmalardan almak zorunda değilsiniz. İstediğiniz firmadan istediğiniz markayı, günün gerçek fiyatları ile belirlenmiş yüzdelerle içinde listede değişiklik yapılmaksızın satın alabilirsiniz.

 

4. Harcama Belgeleri: Teşvik belgesi başvurusundan önce ve süre bitiminden sonra aldığınız harcama faturaları Teşviklerden yararlanmaz.

 

5. Tamamlama Vizesi: Yatırım Teşvik Belgesi kapsamında yatırımınızı tamamladıktan sonra belgenin kapatılması “Tamamlama Vizesi” zorunludur. Fatura ve diğer belgelerinizi ayrı bir klasörde saklayınız. Tamamlama vizesinin yapılamaması, aldığınız devlet yardımlarını cezaları ile birlikte geri ödemenize sebep olacaktır.

 

6. Süreler: Yatırım Teşvik Belgenizin süresi içinde yatırıma başlanmış ise ek süre alınabilir. Ek süre, belgede yazılı orijinal sürenin yarısı kadardır.

 

7.Asgari Yatırım Sınırı: Belge çıkarma sırasında talep ettiğiniz makinelerin tamamını almak zorunda değilsiniz. Kurulacak tesiste yatırımın bütünlüğünün sağlanması, mamul imalatının gerçekleşebilmesi, asgari yatırım tutarınızın; 3, 4, 5 ve 6. bölgeler için 500.000 TL, 1 ve 2 nci bölgeler için 1.000.000 TL. sınırını aşması gerekmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

   

YATIRIM TEŞVİK BELGESİ Yatırım Teşvik Belgesi Danışmanlığı teşvik belgesi revize işlemleri KDV muafiyeti, Gümrük Vergisi istisnası, K.K.D.F Muafiyeti, Kurumlar vergisi indirimi, İşveren SSK payı muafiyeti, Arsa Tahsisi Desteği

KTD HİZMET OFİSİMİZ
Hizmet Binamız ve fotoğraf galerimiz için tıklayınız...
FAYDALI LİNKLER
Faydalı linklere ulaşmak için tıklayınız...
BASIN'DA KONYA TEŞVİK
Basın'da Konya Teşvik
SHORT INFORMATION ABOUT THE COMPANY
Click here for short info about Konya Tesvik Consultancy
INC KOBİ ASİSTANI
INC Kobi Asistans sayfasını ziyaret etmek için tıklayınız...
Bizi Takip Edin   
Tüm Hakları Saklıdır. © Haziran 2014 KONYA TEŞVİK DANIŞMANLIK. Firmamız, sitedeki bazı bilgilerin güncel olmamasından sorumlu tutulamaz =>Turizm Yatırım Teşvik,Patent & Marka,Endüstriyel Tasarım,Faydalı Model,TSE,Garanti Belgesi,Satış Sonrası Hizmetler,HYB,Yetkili Servis Ağı,Mevka,Kalkınma Ajansı,2. El Makine İthalatı,DİİB,IPARD,Kırsal Kalkınma,Hurda,Kapasite,Sanayi Sicil,Gıda Üretim İzni,GSM,Barkod,OSB Fizibilite Etüd,Milli Emlak,GSM,İhracat Pazar Araştırması,İthalatçı Firmalar,Kırsal Kalkınma,KOSGEB,TÜBİTAK,....